Strona główna Edukacja, Kultura i Sport Ogłoszenie o naborze wniosków w sprawie przyznania STYPENDIUM SPORTOWEGO STAROSTY BUSKIEGO
Ogłoszenie o naborze wniosków w sprawie przyznania STYPENDIUM SPORTOWEGO STAROSTY BUSKIEGO Drukuj
poniedziałek, 10 czerwca 2019

herbStarosta Buski uprzejmie informuje, że istnieje możliwość składania wniosków o przyznanie STYPENDIUM SPORTOWEGO STAROSTY BUSKIEGO w terminie do 30 września 2019 r.

Warunki przyznawania w/w stypendium reguluje uchwała nr VI/40/2011 Rady Powiatu w Busku-Zdroju z dnia 25 lutego 2011 r. w sprawie zasad i trybu przyznawania i pozbawiania Stypendium Sportowego Starosty Buskiego opublikowana pod adresem:

Szczegółowe informacje oraz wzory wniosków znajdują się na stronie internetowej Powiatu Buskiego pod adresem:

Zgodnie z w/w uchwałą stypendium jest przyznawane przez Zarząd Powiatu w Busku - Zdroju zawodnikom lub trenerom, którzy spełniają następujące warunki:

1. Stypendium Sportowe Starosty Buskiego, zwane dalej Stypendium, może być przyznawane:

1) zawodnikowi osiągającemu wysokie wyniki sportowe w krajowym lub międzynarodowym współzawodnictwie sportowym, który spełnia, w szczególności, następujące warunki:

• jest członkiem klubu sportowego, stowarzyszenia lub organizacji realizującej zadania z zakresu kultury fizycznej,
  • nie pobiera stypendium sportowego przyznanego przez władze innej jednostki samorządu terytorialnego,
  • wykazuje nienaganną postawę sportową, a zwłaszcza przestrzega zasady fair play we współzawodnictwie sportowym oraz propaguje zdrowy styl życia,
  • w okresie 12 miesięcy poprzedzających złożenie wniosku o przyznanie stypendium został powołany do polskiej kadry narodowej i objęty został szkoleniem centralnym,
  • jest mieszkańcem Powiatu Buskiego.

2) trenerowi prowadzącemu szkolenie zawodnika lub zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie sportowym międzynarodowym lub  krajowym, który spełnia następujące warunki:

• reprezentuje klub sportowy, stowarzyszenie lub organizację realizującą zadania z zakresu kultury fizycznej, mającej swoją siedzibę na terenie Powiatu Buskiego,
  • w okresie 12 miesięcy poprzedzających złożenie wniosku o przyznanie stypendium trenowany przez niego zawodnik lub zawodnicy zostali powołani do polskiej kadry narodowej i objęci szkoleniem centralnym.

Wnioski o przyznanie Stypendium Sportowego Starosty Buskiego należy składać w terminie do 30 września 2019 r. w Biurze Obsługi Interesanta Starostwa Powiatowego w Busku - Zdroju, ul. Mickiewicza 15.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr telefonu: 41-370-50-43.