Strona główna Edukacja, Kultura i Sport Ogłoszenie o naborze wniosków w sprawie przyznania nagród Starosty Buskiego w dziedzinie KULTURY
Ogłoszenie o naborze wniosków w sprawie przyznania nagród Starosty Buskiego w dziedzinie KULTURY Drukuj
poniedziałek, 10 czerwca 2019

herbStarosta Buski uprzejmie informuje, że istnieje możliwość składania wniosków o przyznanie nagród Starosty Buskiego w dziedzinie KULTURY w terminie do 31 października 2019 r.

Warunki przyznawania w/w nagród reguluje uchwała Nr IV/38/2011 Rady Powiatu w Busku – Zdroju z dnia 25 lutego 2011 r. w sprawie przyznawania nagród Starosty Buskiego w dziedzinie kultury opublikowana pod adresem:

Szczegółowe informacje oraz wzory wniosków znajdują się na stronie internetowej Powiatu Buskiego pod adresem:

Zgodnie z w/w uchwałą nagroda jest przyznawana przez Zarząd Powiatu w Busku - Zdroju na podstawie oceny całokształtu działalności lub osiągnięć o istotnym znaczeniu w szczególności dla Powiatu Buskiego:

1) osobom fizycznym,

2) osobom prawnym,

3) podmiotom, których działalność istotnie wpłynęła na rozwój twórczości artystycznej lub upowszechnianie i ochronę kultury.

Kandydaci do nagrody muszą spełniać następujące warunki:

1) być mieszkańcami Powiatu Buskiego lub reprezentować podmioty zajmujące się działalnością kulturalną, mające swoją siedzibę na terenie Powiatu Buskiego, albo posiadać swoją siedzibę na terenie Powiatu Buskiego lub prowadzić działalność
z zakresu promowania twórczości artystycznej lub upowszechniania i ochrony kultury co najmniej na terenie Powiatu Buskiego,

2) wykazywać się znaczącymi osiągnięciami na szczeblu co najmniej powiatowym
w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania lub ochrony kultury, albo wykazywać się znaczącymi osiągnięciami na szczeblu co najmniej powiatowym
w zakresie wspierania, upowszechniania lub ochrony kultury,

3) swoimi osiągnięciami promować Powiat Buski.

Wnioski o przyznanie Nagrody Starosty Buskiego w dziedzinie Kultury należy składać w terminie do 31 października 2019 r. w Biurze Obsługi Interesanta Starostwa Powiatowego w Busku - Zdroju, ul. Mickiewicza 15.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr telefonu: 41-370-50-43.