herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
Strona główna Edukacja, Kultura i Sport Szkoła bezpieczna, przyjazna i innowacyjna
Szkoła bezpieczna, przyjazna i innowacyjna Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski, Przekazała do publikacji: Mariola Prędka.   
czwartek, 23 maja 2019
 

zsp1_busko003„Szkoła bezpieczna, przyjazna i innowacyjna”.  Jednostka oświatowa z ponad 50-letnią tradycją, jaką jest Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Busku – Zdroju skupia w swej strukturze szkoły stwarzające szerokie możliwości kształcenia oraz otwierające różne drogi do życiowych wyborów i sukcesów.

Są to:

  • III Liceum Ogólnokształcące w Busku – Zdroju z oddziałami: matematycznym i biologiczno – sportowym, w których przedmioty kierunkowe realizowane są w zakresie rozszerzonym;

o wysokim poziomie pracy tej szkoły świadczy ubiegłoroczna zdawalność egzaminu dojrzałości na poziomie 99%;

  • Technikum Nr 1 w Busku – Zdroju, w którym kształcimy przyszłych ekonomistów, hotelarzy oraz techników żywienia i usług gastronomicznych;

wśród techników województwa świętokrzyskiego nasze zajęło V miejsce i wysokie miejsce w kraju oraz otrzymało tytuł „Srebrnej Szkoły 2019”;

wysoki poziom nauczania w tej szkole potwierdza fakt, iż egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe zdało w tym roku 90% uczniów (średnia zdawalność w województwie świętokrzyskim to 68%), zaś egzamin maturalny zdało 94% uczniów;

  • Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 1 w Busku – Zdroju, którą to szkołę po 3 latach nauki kończą profesjonalnie przygotowani: kucharze, piekarze, cukiernicy, stolarze, sprzedawcy i fryzjerzy. Ale jesteśmy otwarci na kształcenie w wielu innych, nawet aż 27 różnych zawodach.

 

W bieżącym roku szkolnym w 23 oddziałach uczy się 593 uczniów. W zbliżającym się roku szkolnym liczba naszych uczniów z pewnością wzrośnie.

Egzamin maturalny zdaje w tym roku 149 abiturientów liceum i technikum.

Zajęcia lekcyjne są prowadzone w 21 salach bardzo dobrze wyposażonych w różnego rodzaju i wysokiej klasy sprzęt audiowizualny i multimedialny oraz programy dydaktyczne, co ma niebagatelny wpływ na wzbogacenie procesu dydaktycznego.

Prowadzone w szkołach zajęcia dydaktyczne wspierane są praktykami zawodowymi prowadzonymi w najlepszych firmach w kraju i za granicą. Dzięki temu uczniowie po skończeniu nauki są dobrze przygotowani do właściwego kształtowania swoich karier zawodowych.

Umożliwiamy uczniom naszych szkół rozwój różnych zainteresowań, dzięki czemu wielu z nich osiąga znaczące sukcesy w licznych konkursach przedmiotowych i tematycznych oraz zawodach sportowych.

W trosce o zdrowie i prawidłowy rozwój osobowościowy aktywizujemy uczniów w różnorakich programach profilaktycznych i projektach międzynarodowych. Różnymi działaniami opiekuńczymi nauczycieli, także z wykorzystaniem monitoringu i fizycznej ochrony zapewniamy naszym uczniom bezpieczeństwo.

W Powiecie Buskim jesteśmy najlepsi w uczniowskim sporcie – już po raz 6 z rzędu zdobyliśmy Puchar Starosty w Turnieju Najlepsi w sporcie.

Uczniowie zamiejscowi, a nie dojeżdżający, mogą zamieszkać w internatach.

W Technikum Nr 1 w latach 2017/2019 realizowany jest Projekt „Dobry start”.

Celem głównym projektu jest poprawa jakości kształcenia poprzez rozwój kwalifikacji zawodowych i kompetencji kluczowych uczniów. Do  Projektu zakwalifikowało się łącznie 107 uczniów, którzy w ramach Projektu realizowali następujące zadania:

1. Dodatkowe kursy umożliwiające uzupełnianie umiejętności zawodowych uczniów

- kurs barman – ukończyło 50 uczniów,

- kurs prawo jazdy kat. B – ukończyło 20 uczniów,

- kurs wózki widłowe – ukończyło 20 uczniów,

2. Staże i praktyki zawodowe dla uczniów – odbyło 40 uczniów

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o naszym Zespole i szkołach – zapraszamy na naszą stronę internetową. A jeśli jesteście uczniami trzecich klas gimnazjum lub ósmych klas szkół podstawowych i chcielibyście kontynuować naukę w naszych szkołach – zgłoście się do sekretariatu naszego Zespołu lub działajcie poprzez nabór elektroniczny: https://www.powiat.busko.pl/pl/powiatowy-informator-edukacyjny.html

Poprawiony: piątek, 14 czerwca 2019