Strona główna Edukacja, Kultura i Sport XVII Turniej im. Huberta Wagnera w siatkówce dziewcząt i chłopców szkół ponadgimnazjalnych o Puchar Starosty Buskiego
XVII Turniej im. Huberta Wagnera w siatkówce dziewcząt i chłopców szkół ponadgimnazjalnych o Puchar Starosty Buskiego Drukuj
czwartek, 07 marca 2019

ZajawkaW dniach 26 – 27 lutego 2019 r. w hali I LO im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju odbył się po raz siedemnasty Turniej im. Huberta Wagnera w siatkówce dziewcząt i chłopców szkół ponadgimnazjalnych o Puchar Starosty Buskiego.

W dniu rywalizacji dziewcząt 26 lutego we wtorek zawody otworzył Wicestarosta Buski Pan Stanisław Klimczak w asyście dyrektora I LO Pana Tomasza Galanta i organizatora turnieju Mariusza Zaręby.

W zawodach dziewcząt udział wzięły cztery szkoły ponadgimnazjalne:

III LO KIELCE "Norwid" – opiekun Rafał Sękowski
LO Pińczów "Kołłątaj" – opiekun Krzysztof Marszalik
Zespół Szkół Ekonomicznych Kielce – opiekun Andrzej Januszko
I LO Busko "Kościuszko" – opiekun Mariusz Zaręba.

dziewczeta

Rywalizowano systemem „każdy z każdym” do 2 wygranych setów. Turniej sędziował Radosław Sędzielewski.

Kolejność gier dziewcząt wraz z wynikami:

1. I LO Busko -  LO Pińczów    2:0
  2. III LO Kielce - ZSE Kielce     2:1
  3. I LO Busko - ZSE Kielce    1:2
  4. LO Pińczów - III LO Kielce    0:2
  5. I LO Busko - III LO KIELCE    0:2
  6. LO Pińczów - ZSE Kielce    0:2
Końcowa klasyfikacja Turnieju przedstawia się następująco:
  1. III LO Kielce
  2. ZSE Kielce
  3. I LO Busko
  4. LO Pińczów

Wszystkie zespoły uhonorowano pamiątkowymi dyplomami. Puchar Starosty Buskiego za zajęcie I miejsca w Turnieju otrzymało III LO Kielce. Najlepszą zawodniczką XVII Turnieju została Wiktoria Filipiak z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Kielcach, wyróżniona pamiątkową statuetką MVP turnieju, dyplomem oraz nagrodą indywidualną. Każdy z  zespołów  otrzymał nagrody, które
w tym roku ufundowało Starostwo Powiatowe w Busku – Zdroju oraz KS "SKRA" Bełchatów. Nagrody zespołom wręczała wicedyrektor I LO Busko Pani Ewelina Szymczyk-Krzemińska.

W drugim dniu Turnieju 27 lutego gościliśmy drużyny chłopców z:

LO Pińczów "Kołłątaj" – opiekun Krzysztof Marszalik
II LO Kielce "Śniadecki" – opiekun Grażyna Dekiel
ZSTiO Busko – opiekun Artur Lis
I LO Busko – opiekun Mariusz Zaręba.

chlopcy

Turniejowa rywalizacja odbywała się do 2 wygranych setów, a grano systemem „każdy z każdym”. Zawody w drugim dniu sędziował Mariusz Panek. Otwarcia drugiego dnia zawodów dokonał dyrektor I LO Pan Tomasz Galant w asyście organizatora Mariusza Zaręby.

Kolejność gier chłopców wraz z wynikami:

1. I LO Busko - ZSTiO Busko    2:0
  2. LO Pińczów - II LO Kielce    0:2
  3. I LO Busko - II LO Kielce    0:2
  4. ZSTiO Busko -  LO Pińczów    2:1
  5. I LO Busko - LO Pińczów    2:0
  6. ZSTiO Busko - II LO Kielce    0:2

Końcowa klasyfikacja Turnieju przedstawia się następująco:

1. II LO Kielce
  2. I LO Busko
  3. ZSTiO Busko
  4. LO Pińczów

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy. Puchar Starosty Buskiego za zajęcie I miejsca w Turnieju otrzymało II LO Kielce. Każda z drużyn otrzymała  nagrody, które ufundowało Starostwo Powiatowe w Busku – Zdroju oraz KS "SKRA" Bełchatów. Najlepszym zawodnikiem XVII Turnieju został Kacper Kluzek z  II LO Kielce, który otrzymał statuetkę MVP turnieju oraz nagrodę indywidualną. Nagrody  wręczała wicedyrektor I LO Pani Anna Kolarz.

Turniej im. Huberta Wagnera poprzez swój niepowtarzalny klimat na trwałe wpisał się do sportowego kalendarza imprez szkolnych. Organizator Mariusz Zaręba planuje XVIII edycję Turnieju w 2020r.

Organizator turnieju serdecznie dziękuje sponsorom:

• Staroście Buskiemu za objęcie honorowym patronatem XVII Turnieju im. H. Wagnera oraz ufundowanie nagród,
  • PZPS za objęcie honorowym patronatem XVII Turnieju im. H.Wagnera,
  • Uzdrowisku "Busko-Zdrój" S.A. za ufundowanie wody mineralnej,
  • KS "SKRA" Bełchatów za ufundowanie nagród,
  • Hurtowni "SAWA" z Buska – Zdroju za ufundowanie słodyczy,
  • Hurtowni "KIM" z Buska – Zdroju za ufundowanie napojów,
  • dyrektorowi I LO Panu Tomaszowi Galantowi, wicedyrektorom I LO: Pani Annie Kolarz, Pani Ewelinie Szymczyk-Krzemińskiej, kierownikowi internatu I LO Panu Włodzimierzowi Dryji, Przewodniczącemu Rady Rodziców I LO Panu Damianowi Łuckiemu, gronu pedagogicznemu I LO oraz uczniom wolontariuszom I LO.

Organizator Turnieju
Mariusz Zaręba