Strona główna Edukacja, Kultura i Sport Wizyta Świętego Mikołaja w Szpitalu „Górka”
Wizyta Świętego Mikołaja w Szpitalu „Górka” Drukuj
czwartek, 13 grudnia 2018

zajawkaSzósty grudnia to dzień, na który czekają przez cały rok wszystkie dzieci. Najmłodsi pacjenci przebywający na leczeniu w Specjalistycznym Szpitalu Ortopedyczno -Rehabilitacyjnym „Górka” w Busku - Zdroju przygotowali się na to spotkanie wyjątkowo starannie. Napisali listy, nauczyli się piosenek i wierszyków o Mikołaju, a także byli wyjątkowo grzeczni.

Kiedy nadszedł długo wyczekiwany 6 grudnia 2018 r., o godzinie 14:00 rozpoczęła się mikołajkowa zabawa. Były konkursy, animacje, słodycze, a przede wszystkim dużo radości i uśmiechu. W trakcie zabawy przybył Mikołaj, który dla wszystkich dzieci przyniósł piękne prezenty. Nie zapomniał również o małych pacjentach leżących po zabiegach operacyjnych. Było to niezwykle wzruszające spotkanie, pełne dziecięcej radości, życzeń, pamiątkowych zdjęć i bożonarodzeniowych kolęd.

Na zabawie mikołajkowej gościli również przyjaciele Szpitala „ Górka” i sponsorzy tego niezwykłego wydarzenia, bez pomocy których Mikołaj nie zdołałby przygotować tak wspaniałych prezentów. Pan Jerzy Kolarz – Starosta Buski wspólnie z Zarządem Powiatu ufundował paczki ze słodyczami. Pan Wojciech Legawiec - Prezes Uzdrowiska Busko S.A. sfinansował upominki w postaci zabawek.

Po raz pierwszy po kilkuletniej przerwie małych pacjentów Szpitala „Górka” odwiedzili członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Hucie Celsa w Ostrowcu Świętokrzyskim: Grzegorz Krzemiński, Janusz Czupryński, Halina Tomczyk, Stefan Zajączkowski. Oprócz słodyczy obdarowali dzieci wyjątkowym prezentem w postaci krwi niezbędnej podczas operacji.

Słodycze, książki, owoce ufundowali również: Firma FOX, Buskowianka S.A, PHU Sawa, Anna Brożek, Piotr Wąsowicz – radny Rady Powiatu Buskiego, Kaufland Busko, Renata Rutkowska - Mężyk.

Spotkanie z Mikołajem w Szpitalu „Górka” zorganizowane zostało dzięki dobrej współpracy dyrektorów: Specjalistycznego Szpitala Ortopedyczno - Rehabilitacyjnego „Górka” i Zespołu Szkół Specjalnych, dla których dobro małych pacjentów jest szczególnie ważne.

Opracowanie: Agnieszka Mierzwińska

Zdjęcia: Agnieszka Gembiś