herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
Strona główna Edukacja, Kultura i Sport Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku – Zdroju miejscem przyjaznym wolontariuszom
Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku – Zdroju miejscem przyjaznym wolontariuszom Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski. Przekazała do publikacji: Ilona Marzec.   
wtorek, 11 grudnia 2018
 

zajawkaSłowa piosenki Na miły Bóg, życie nie tylko po to jest, by brać - Stanisława Sojki towarzyszyły XIII Świętokrzyskiej Gali Wolontariatu, która odbyła się 5 grudnia 2018 r. w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach.

Podczas Gali, już po raz kolejny, wręczono Świętokrzyskie Laury Wolontariatu - honorowe tytuły dla osób, grup i instytucji, które bezinteresownie pomagają potrzebującym. Data nie była przypadkowa, to właśnie 5 grudnia na całym świecie obchodzony jest od 1985 roku Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

W tym roku do konkursu Laur Wolontariatu wpłynęło aż 49 zgłoszeń. Wśród kandydatów do wyróżnienia znaleźli się wolontariusze pracujący z osobami chorymi, udzielający się na rzecz kultury i sztuki, niosący pomoc w domach pomocy społecznej i świetlicach, działający w stowarzyszeniach i fundacjach.

Oprócz nagród głównych wręczono także tytuły Animatora Wolontariatu, Nadziei Wolontariatu oraz Miejsca Przyjaznego Wolontariuszom.

W ostatniej z wymienionych kategorii I miejsce otrzymał Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku - Zdroju. Uczennice były szczęśliwe i dumne z wyróżnienia. Ich działania zostały zauważone i z pewnością jest to dla nich wielka motywacja do podejmowania dalszych inicjatyw.

W Gali Wolontariatu uczestniczyły: Karolina Moskwa i Nikola Guziak z klasy II TG/K oraz Gabriela Kasperowicz i Dominika Wąsik z klasy III TH/K z opiekunkami panią Agnieszką Partyką oraz panią Agnieszką Sajdłowską.

 

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Sajdłowska, Agnieszka Partyka