Strona główna Edukacja, Kultura i Sport ZSTiO dla NIEPODLEGŁEJ
ZSTiO dla NIEPODLEGŁEJ Drukuj
środa, 14 listopada 2018

zajawkaDziewiąty listopada był uroczystym dniem dla wszystkich uczniów i pracowników Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku - Zdroju.

Tego dnia bowiem świętowali setną rocznicę uzyskania przez Polskę niepodległości połączoną ze ślubowaniem klas pierwszych.

Jak co roku uroczystość, która odbyła się w hali widowiskowo-sportowej Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka  Sportowego w Busku-Zdroju, uświetnił król Kazimierz Wielki ze swoim orszakiem. Po nim wprowadzono Sztandar Szkoły oraz Flagę Polski, którą wnieśli uczniowie ubrani w barwy narodowe. O godzinie 11:11, włączając się do ogólnopolskiej akcji Rekord dla Niepodległej, wszyscy zgromadzeni zaśpiewali hymn Polski.

Następnie uczniowie, w zaprezentowanym montażu słowno - muzycznym, przypomnieli trudną historię Polaków tamtego okresu. Program artystyczny był niezwykle podniosły i wzruszający, natomiast pieśni zaśpiewane przez uczennice porwały za serca wszystkich uczestników. W uroczystość udział wzięli zaproszeni goście: Waldemar Sikora Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój, Renata Krzemień Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Starostwa Powiatowego w Busku – Zdroju, Grzegorz Wojciechowski Dyrektor Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka  Sportowego w Busku - Zdroju oraz Zofia Rokita Przewodnicząca Rady Rodziców ZSTiO.

Była to wyjątkowa chwila dla uczniów klas pierwszych, ponieważ w trakcie uroczystego apelu odbyło się uroczyste ślubowanie. W tym roku szkolnym do ślubowania przystąpiło pięć klas pierwszych: cztery klasy technikum, I T A, I T H, I T G/K, I T L oraz jedna klasa Branżowej Szkoły I Stopnia Nr 3. Każda z klas przybyła ze swoim wychowawcą. Wszystkich zgromadzonych przywitała Lucyna Wojnowska Dyrektor ZSTiO, która w krótkim przemówieniu między innymi życzyła uczniom klas pierwszych bardzo dobrych wyników w nauce i wytrwałości w dążeniu do osiągania sukcesów. Uczniowie, w obecności dyrekcji Szkoły, nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości przystąpili do złożenia przysięgi. Obiecali sumiennie i systematycznie pogłębiać swoją wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne, a wzorową postawą moralną i rzetelną nauką godnie reprezentować szkołę i nie zawieść pokładanych w nich nadziei.

Podczas uroczystości rozdano również nagrody książkowe dla uczniów biorących udział w Konkursie Historycznym Józef Piłsudski – rewolucjonista, żołnierz, polityk. Pierwsze miejsce w Konkursie zajęła Anna Kalicińska z klasy I T H, drugie miejsce - Nikola Guziak z klasy II T G/K, trzecie miejsce - Adrian Pięta również z klasy II T G/K. Wyróżnienia otrzymali uczniowie klasy I T L: Mateusz Szwajcowski i Igor Łukasik. Zwycięzcom gratulujemy.

Autor: Lucyna Rajca, Anna Kułaga

Zdjęcia: Piotr Zoch, Paweł Czyż