herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
Strona główna Edukacja, Kultura i Sport 4 Runda zawodów pływackich z cyklu "Świętokrzyskie Już Pływam"
4 Runda zawodów pływackich z cyklu "Świętokrzyskie Już Pływam" Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski. Przekazała do publikacji: Ilona Marzec.   
czwartek, 04 stycznia 2018
 

zajawka16 grudnia 2017 roku w Sandomierzu odbyła się 4 Runda zawodów pływackich z cyklu  "Świętokrzyskie Już Pływam". Były to ostatnie zawody w mijającym roku dla najmłodszych buskich pływaków, trenujących pod okiem Norberta Nowaka.

 

W zawodach tych wzięło udział 118 zawodników z 7 klubów pływackich województwa świętokrzyskiego. Nasze miasto reprezentowała drużyna w składzie: Ala Fortuna, Franek Gawlik, Zuzanna Kowalska, Antoni Krzak, Julia Kubala, Weronika Kuc, Filip Kądziela, Jakub Omasta, Amelia Ściubisz, Ksawery Smoliński, Julia Topór i Magdalena Wróbel.

 

Zdobyte "życiówki" oraz bardzo dobre czasy przez zawodników były potwierdzeniem ich ciężkiej pracy na treningach. Na podium stanęły:

Amelia Ściubisz - 3 miejsce za dystans 25 m stylem dowolnym

Weronika Kuc - 2 miejsce za dystans 50 m stylem grzbietowym, 3 miejsce za dystans 50 m stylem dowolnym

Alicja Fortuna - 3 miejsce za dystans 50 m stylem grzbietowym

Drugie miejsce zajęła sztafeta w składzie: Julia Topór, Weronika Kuc, Alicja Fortuna, Magdalena Wróbel dzielnie walcząc na dystansie 4x50 m stylem zmiennym.

Zawodnicy MUKS UNIA podczas czterech rund zawodów z cyklu "Świętokrzyskie Już Pływam" w 2017 roku prezentowali bardzo dobrą formę i wysoki poziom. Potwierdzeniem tego były zdobyte miejsca w czołówce województwa świętokrzyskiego.

Norbert Nowak - trener najmłodszych zawodników MUKS UNIA tak podsumowuje rok 2017:

"Rok 2017 minął bardzo szybko. Jestem niezmiernie dumny ze swoich zawodników, wszyscy bardzo ciężko pracowali podczas treningów. Wynikiem tego są poprawione życiowe czasy nawet o 10 s. Poprzeczka postawiona była niezwykle wysoko - nowe ćwiczenia oraz niełatwa nauka stylu motylkowego nie zniechęcały zawodników, wręcz przeciwnie - chłonni nowych doświadczeń uczestniczyli w zajęciach. Dzięki temu mogliśmy obserwować ich na podium. Mijający rok podsumowuję jako bardzo dobry, z nadzieją jeszcze lepszych wyników w 2018. Zachęcam wszystkie dzieci do treningów i zapraszam do MUKS UNIA. Należy pamiętać, że pływanie to nie tylko zdrowie, ale również integracja z grupą i wspaniała przygoda".

MUKS UNIA prowadzi nabór do trzech sekcji pływackich. Wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do drużyny buskich pływaków zapraszamy na Pływalnię Miejską przy BOSiR, od poniedziałku do piątku, w godz. 15.30 - 17.30 oraz do odwiedzenia strony unia.busko.pl

"Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej w dyscyplinie sportowej pływanie" jest współfinansowane ze środków Gminy Busko - Zdrój. Sponsorem buskich pływaków jest Dolina Nidy oraz Mieczysław Sas - Zakład Metalowo Kotlarski SAS.
Wszystkie aktualności klubu dostępne na fb: www.facebook.com/uniabusko

Autor tekstu: Anna Rusak

Zdjęcia MUKS UNIA Busko-Zdrój