herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
Strona główna Edukacja, Kultura i Sport Ostatnia w tym roku Runda Dużej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej
Ostatnia w tym roku Runda Dużej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski. Przekazała do publikacji: Ilona Marzec.   
poniedziałek, 11 grudnia 2017
 

zajawka3 grudnia na Pływalni Rawszczyzna Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się ostatnia w tym roku Runda Dużej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej.

W klasyfikacji generalnej zwyciężyli pływacy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Buska Unia została sklasyfikowana na 5 miejscu wśród 10 klubów województwa świętokrzyskiego.

W 6 Rundzie całorocznych pływackich rozgrywek wystartowało 141 pływaków z 10 klubów zrzeszonych w Świętokrzyskim Okręgowym Związku Pływackim. Unię Busko – Zdrój reprezentowali: Aleksandra Adamczyk, Maria Rusak, Wiktoria Szumilas, Jan Lis, Maciej Służalski, Hubert Tomczyk, Mieszko Papier, Kacper Stępień i Nikodem Zabłotny, trenowani pod czujnym okiem Adriana Szumilasa.

Bardzo dobre wyniki buskich pływaków były potwierdzeniem zaangażowania trenera i zawodników w przygotowania do zawodów podczas treningów odbywających się dwa razy dziennie:

 • Aleksandra Adamczyk – 3 miejsce za dystans 200 m stylem dowolnym,4 miejsce za dystans 50 m stylem motylkowym
 • Maria Rusak – 3 miejsce za dystans 50 m stylem grzbietowym, 4 miejsce za dystans 200 m stylem dowolnym
 • Wiktoria Szumilas – 1 miejsce za dystans 100 m stylem klasycznym, 5 miejsce za dystans 200 m stylem dowolnym
 • Jan Lis – 1 miejsce za dystans 100 m stylem klasycznym, 2 miejsce za dystans 50 m stylem motylkowym
 • Maciej Służalski – 3 miejsce za dystans 50 m stylem motylkowym, 5 miejsce za dystans 50 m stylem grzbietowym
 • Hubert Tomczyk – 4 miejsce za dystans 50 m stylem motylkowym, 5 miejsce za dystans 50 m stylem grzbietowym
 • Kacper Stępień – 5 miejsce za dystans 200 m stylem dowolnym
 • Nikodem Zabłotny – 6 miejsce za dystans 100 m stylem klasycznym

Sztafeta 4x200 m stylem dowolnym mężczyzn w kategorii 14 lat w składzie: Kacper Stępień, Maciej Służalski, Hubert Tomczyk i Jan Lis uzyskała miejsce 2.

Zawodnicy MUKS UNIA zajęli również wysokie miejsce w klasyfikacji indywidualnej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej:

 • Aleksandra Adamczyk – 4 miejsce w kategorii dziewcząt 14 lat
 • Maria Rusak – 9 miejsce w kategorii dziewcząt 14 lat
 • Wiktoria Szumilas – 10 miejsce w kategorii dziewcząt 14 lat
 • Jan Lis – 5 miejsce w kategorii chłopcy 13 lat
 • Norbert Jaworski (występujący w barwach UNII w pierwszej połowie roku 2017) – 7 miejsce w kategorii mężczyzn 15 letnich i starszych
 • Hubert Tomczyk – 10 miejsce w kategorii chłopcy 13 lat
 • Kacper Stępień – 10 miejsce w kategorii chłopcy 12 lat

Zakończenie XVI edycji Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej to czas podsumowań, zdaniem trenera najstarszej grupy zawodników MUKS UNIA Adriana Szumilasa:

„Starty buskich pływaków w zawodach krajowych i regionalnych są możliwe dzięki współpracy z Gminą Busko – Zdrój, Powiatem Buskim i Buskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Nasi zawodnicy w znaczący sposób przyczyniają się do promocji miasta poprzez sport. Najlepsi z nich uzyskują znakomite wyniki (Norbert Jaworski, Jan Lis) co ich kwalifikuje w pierwszej 10 w kraju w swoich rocznikach. Uzyskiwanie tak znaczących wyników jest możliwe dzięki ciężkiej pracy zawodników na treningach, ale również zaangażowaniu rodziców, władz Klubu i trenerów. Występy zawodników Unii są znakomitą wizytówką Buska - Zdroju jako miasta sportu i rekreacji.”

Końcem sezonu dla zawodników MUKS UNIA będą dwudniowe Zimowe Mistrzostwa Okręgu Świętokrzyskiego, które odbędą się 9 – 10 grudnia w Ostrowcu Świętokrzyskim, tydzień później w Sandomierzu najmłodsi pływacy rywalizować będą w ostatniej w tym roku rundzie zawodów z cyklu „Świętokrzyskie Już Pływam”.

MUKS UNIA prowadzi nabór do trzech sekcji pływackich. Wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do drużyny buskich pływaków zapraszamy na Pływalnię Miejską przy BOSiR, od poniedziałku do piątku, w godz. 15.30 - 17.30 oraz do odwiedzenia strony unia.busko.pl

MUKS UNIA jest częściowo dotowany przez gminę Busko - Zdrój. Sponsorem buskich pływaków jest Dolina Nidy. Wszystkie aktualności klubu dostępne na fb: www.facebook.com/uniabusko

galeria zdjęć: http://www.unia.busko.pl/galeria/177-6-runda-duza-liga-final-ostrowiec-2017


Autor tekstu: Anna Rusak

Zdjęcia MUKS UNIA Busko-Zdrój