herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
Strona główna Edukacja, Kultura i Sport Uczniowie z SOSW w Broninie świętowali Odzyskanie Niepodległości przez Polskę
Uczniowie z SOSW w Broninie świętowali Odzyskanie Niepodległości przez Polskę Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski. Przekazała do publikacji: Ilona Marzec.   
środa, 29 listopada 2017
 

zajawkaNarodowe Święto Niepodległości uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Broninie uczcili podczas uroczystej akademii.

„Dzisiaj wielka jest rocznica
– Jedenasty Listopada!
Tym, co zmarli za Ojczyznę
hołd wdzięczności Polska składa”

                          L. Wiszniewski

 

Po odśpiewaniu hymnu państwowego, pamięć minionych dni i dumę z odzyskanej niepodległości przywołały wiersze i pieśni o tematyce patriotycznej wykonane przez uczniów Gimnazjum i Branżowej Szkoły I Stopnia. Wszyscy uczestnicy apelu mogli przyłączyć się do wspólnego śpiewania utworów, które towarzyszyły naszym przodkom w drodze ku wolności. Niejednemu zakręciła się łza w oku. Artyści i organizatorzy spektaklu otrzymali zasłużone brawa.

 

Obchody Święta Niepodległości przypieczętowali harcerze Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Broninie, należący do XVI Szczepu Drużyn „Nieprzetartego Szlaku”. 11 listopada 2017 r. Agata, Patrycja, Natalia, Barbara, Krystian, Wojtek oraz absolwenci Dominik i Szczepan wzięli udział w lokalnych uroczystościach. Razem z drużynowymi: hm. A. Gadawskim i pwd. J. Paterkiem uczestniczyli w uroczystej mszy świętej w intencji Ojczyzny. Następnie przy dźwiękach patriotycznych pieśni, przemaszerowali ulicami Buska-Zdroju i złożyli symboliczną wiązankę pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki.

 

Autor: J. Paterek, A. Grosicka

Foto: J. Paterek, I. Szymczyk

Poprawiony: środa, 29 listopada 2017