herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
Strona główna Edukacja, Kultura i Sport Ach! Co to był za dzień!
Ach! Co to był za dzień! Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski. Przekazała do publikacji: Ilona Marzec. Autor teksu: Agnieszka Boduszek.   
piątek, 03 listopada 2017
 

zajawkaW piątek 13 października br. w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Busku – Zdroju uczniowie i nauczyciele świętowali DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ. Święto to powszechnie znane jako Dzień Nauczyciela obchodzone jest corocznie 14 października i upamiętnia kolejne rocznice powstania Komisji Edukacji Narodowej.

W tym dniu uczniowie wszystkich szkół wyrażają swoją wdzięczność nauczycielom i innym pracownikom szkoły za ich trud i poświęcenie. Niektórzy nauczyciele zostają dodatkowo nagrodzeni odznaczeniami i nagrodami państwowymi.

 

Tak też było w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Busku – Zdroju. Zaczęło się bardzo uroczyście. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Nicole Wichary w imieniu całej społeczności uczniowskiej życzyła wszystkim pracownikom Ośrodka cierpliwości i wytrwałości, uśmiechu, który otwiera uczniowskie umysły i serca oraz odwagi, która pomaga wspinać się na szczyty pozornie nie do pokonania. Po tym wystąpieniu z głośników zabrzmiała piosenka, a przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli wszystkim pracownikom Ośrodka własnoręcznie przygotowane kartki z życzeniami.

 

Następnym punktem tego uroczystego dnia było wystąpienie pana dyrektora Waldemara Wójcika, który wręczył Nagrody Dyrektora wyróżniającym się w pracy nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi, a Samorząd Uczniowski ogłosił wyniki plebiscytu na najsympatyczniejszego nauczyciela, którym został pan Wojciech Kuźmiński.

 

W Ośrodku był to dzień wyjątkowy nie tylko dla nauczycieli, ale również dla uczniów, a szczególnie dla uczniów klas pierwszych. W tym świątecznym dniu uczniowie klas I Technikum, Szkoły Branżowej I Stopnia i Szkoły Policealnej złożyli uroczyste ślubowanie i zostali oficjalnie przyjęci do grona uczniów Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Niepełnosprawnych Ruchowo w Busku – Zdroju. Zanim jednak mogli dostąpić tego zaszczytu musieli przejść przez nie lada egzamin – otrzęsiny!

 

Uczniowie starszych klas przygotowali dla pierwszaków zestaw zadań „nie do przejścia”. Jako pierwsze zadanie, uczniowie musieli zaprezentować przebranie odzwierciedlające kierunek ich kształcenia. Nagle na scenie pojawiły się chodzące pendrive’y, klawiatury, monitory, myszki, a między nimi przeciskający się behapowcy, administratorzy i mechanicy z uprawnieniami spawacza. Po tak znakomitym pokazie mody przyszła pora na sprawdzenie wiedzy kandydatów na uczniów. Zadawane przez prowadzących pytania sprawdzały wiedzę o Ośrodku oraz wiedzę z poszczególnych przedmiotów. Nie było łatwo, bo czy każdy w pamięci potrafi wyliczyć „na ile łap spadnie z dachu kot przy prędkości spadania równej 2 m/s, jeśli zdarzenie to miało miejsce 13-go w piątek o północy, a wysokość budynku wynosi 6m”? Aby uczniom nie było smutno do odpowiedzi zostali też wywołani nauczyciele. Pytania do łatwych nie należały –„Kura zniosła jajko na granicy polsko – duńskiej. Do kogo należy jajko?

Prowadzący sprawdzili również szczęście aplikantów, bo bądźmy szczerzy, nie raz na teście lub sprawdzianie będzie trzeba ustrzelić poprawną odpowiedź. Tym razem padły same piątki, czwórki i trójki. Oby tak dalej! Ale w szkole prócz wiedzy i szczęścia liczy się też spryt i pomysłowość. I te umiejętności sprawdzone zostały w konkurencji o nazwie „spacer zbieracza”. Panu Kaziowi rozsypały się kasztany, które należało pozbierać, a kto pierwszy ten lepszy.

Każdy kto jest lub był kiedyś uczniem wie, że wytrwałość czasem popłaca. Och! Jacy wytrwali byli uczniowie w konkurencji „trzepnij mocniej”. Niektórzy nawet próbowali ubić pianę z CAŁYCH jajek.

 

Wszyscy pierwszoklasiści byli rewelacyjni i zdali swój pierwszy egzamin na piątkę. W opinii swoich starszych kolegów zasłużyli na to, by przyjąć ich do społeczności szkolnej i są godni nosić miano uczniów Ośrodka Szkolono - Wychowawczego w Busku – Zdroju.

 

Autor zdjęć: Marta Kolanowska, Tomasz Lalewicz

Poprawiony: piątek, 03 listopada 2017