herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
Strona główna Aktualności Szkolenie pn. „Księgowość i finanse w organizacjach pozarządowych”
Szkolenie pn. „Księgowość i finanse w organizacjach pozarządowych” Drukuj
Opublikował: Mariusz Walęzak   
czwartek, 07 kwietnia 2011
 

logo_FIO_1

Szanowni Państwo,
Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu pn.  „Księgowość i finanse w organizacjach pozarządowych”, które odbędzie się dnia 11 kwietnia  br. w Staszowie w  Centrum Kształcenia Praktycznego ul. Koszarowa 7.

 

 

Początek szkolenia o godz. 9.00,  a zakończenie o godz. 16.00.

Do udziału w szkoleniu zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych (stowarzyszeń, fundacji), Kół Gospodyń, grup nieformalnych i wolontariuszy,  przedstawicieli samorządów oraz  wiejskich liderów (sołtysów, przedstawicieli Izby Rolniczej)  z powiatów  buskiego i staszowskiego.

Zadanie współfinansowane jest ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Realizatorem projektu pt. „Wsparcie organizacji pozarządowych z terenów wiejskich województwa świętokrzyskiego” jest Ośrodek Promowania Przedsiębiorczości, a warsztaty skierowane są  do organizacji i instytucji działających na obszarach wiejskich.

Główne zagadnienia programu szkolenia:

  1. Podstawowe pojęcia i akty prawne;
  2. Ustawa o rachunkowości – obowiązki organizacji;
  3. Polityka rachunkowości i plan kont;
  4. Odpłatna i nieodpłatna działalność pożytku publicznego;
  5. Działalność gospodarcza;
  6. Obowiązki podatkowe organizacji pozarządowych;
  7. Sprawozdawczość finansowa fundacji i stowarzyszeń.

Podczas szkolenia przekazane zostaną informacje o kolejnych działaniach w ramach projektu oraz warunkach udziału w  planowanych szkoleniach, konsultacjach z zakresu finansowania organizacji  i wyjeździe studyjnym.

Serdecznie zapraszamy zainteresowane organizacje, samorządy i osoby aktywne w środowisku lokalnym do udziału w szkoleniu oraz uprzejmie prosimy o potwierdzenie uczestnictwa poprzez przesłanie  karty zgłoszeniowej w terminie do dnia 8 kwietnia br. faxem na numer 15 833 34 60 lub e-mailem na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , lub telefonicznie 15 833 34 00.

Uczestnictwo w szkoleniu jest bezpłatne, uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe i poczęstunek. W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z asystentem projektu Justyną Pyć tel. 15 842 41 55 lub koordynatorem projektu Piotrem Korpyszem  tel. 15 833 34 04.

Z wyrazami szacunku,
Piotr Korpysz
Koordynator Projektu

  • Karta zgłoszeniowa [ DOC ]