Strona główna Aktualności Projekt „e-GEODEZJA – cyfrowy zasób geodezyjny powiatów Buskiego, Jędrzejowskiego, Kieleckiego i Pińczowskiego”
Projekt „e-GEODEZJA – cyfrowy zasób geodezyjny powiatów Buskiego, Jędrzejowskiego, Kieleckiego i Pińczowskiego” Drukuj
Opublikował: Piotr Cira. Przekazał do publikacji: Ilona Marzec, Autor: Grzegorz Zięba, foto: archiwum Starostwa Powiatowego w Jędrzejowie
czwartek, 19 kwietnia 2018

ZajawkaW dniu 16.04.2018 r. w Starostwie Powiatowym w Jędrzejowie odbyło się spotkanie Starostów i przedstawicieli wydziałów geodezji z czterech powiatów, które wspólnie realizują projekt „e-GEODEZJA – cyfrowy zasób geodezyjny powiatów Buskiego, Jędrzejowskiego, Kieleckiego i Pińczowskiego”. Liderem projektu jest Powiat Jędrzejowski.

Powiaty Buski, Jędrzejowski, Kielecki i Pińczowski wspólnie przygotowały projekt, który został pozytywnie oceniony i zakwalifikowany do drugiego etapu konkursu zamkniętego w ramach Osi Priorytetowej 7 – Sprawne usługi publiczne, Działania 7.1 Rozwój e-społeczeństwa Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2020.
Koszt całkowity projektu to kwota: 32 765 101 zł, z tego dla Powiatu Buskiego przypada 7 826 170 zł, dla Powiatu Jędrzejowskiego przypada 7 999 771 zł, dla Powiatu Kieleckiego przypada 14 904 588 zł, dla Powiatu Pińczowskiego przypada 2 034 572 zł.
Projekt e-Geodezja ma na celu rozwój e-usług (usług w formie elektronicznej, za pośrednictwem sieci Internet) udostępnianych przez starostwo dla społeczeństwa danych Ewidencji Gruntów i Budynków (EGiB), Geodezyjnej Ewidencji Sieci Uzbrojenia Terenu (GESUT), Bazy Danych Obiektów Topograficznych w skali 1:500 (BDOT500) oraz materiałów powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.
Uczestnicy spotkania omówili kwestie techniczne oraz podpisali aneks do umowy szczegółowej o współpracy.

Poprawiony: piątek, 20 stycznia 2023