Strona główna Targi Edukacyjne Zaproszenie do udziału w XIV Powiatowych Targach Edukacyjnych '2018 w Busku – Zdroju
Zaproszenie do udziału w XIV Powiatowych Targach Edukacyjnych '2018 w Busku – Zdroju Drukuj
wtorek, 13 lutego 2018

plakat_nowyradio_new

Mamy przyjemność zaprosić Gimnazjalistów, Rodziców, Nauczycieli do udziału w XIV Powiatowych Targach Edukacyjnych, które odbędą się w dniu 6 kwietnia 2018 r. w godzinach od 9:00 do 12:00, tym razem w siedzibie I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Busku - Zdroju (hala sportowa).

W celu ułatwienia młodzieży dokonania optymalnego wyboru dalszej drogi kształcenia Zarząd Powiatu w Busku - Zdroju - od 14 już lat - organizuje Powiatowe Targi Edukacyjne. Wybór kierunku kształcenia oraz szkoły, w której młody człowiek będzie poznawał tajniki wybranego przez siebie zawodu, nie należy do najłatwiejszych. Targi Edukacyjne to przedsięwzięcie stwarzające Gimnazjalistom i ich Rodzicom niepowtarzalną okazję do zapoznania się z różnorodną ofertą edukacyjną wszystkich szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Buski, a także porównania ofert poszczególnych szkół i wybrania tej najodpowiedniejszej. Uczniowie będą mieli możliwość zapoznania się z kierunkami kształcenia, terminami i zasadami rekrutacji, a także niezbędnymi informacjami, które ułatwią im podjęcie decyzji o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej. Ponadto przyszli uczniowie buskich szkół ponadgimnazjalnych będą mieli okazję zapoznać się nie tylko z oficjalnymi informacjami na temat szkół, ale również porozmawiać z obecnymi uczniami i nauczycielami. Takie spotkania często najlepiej pozwalają rozwiać wiele wątpliwości. Ponadto podczas "wielkiego kuszenia gimnazjalistów" będzie można skorzystać z wielu atrakcji oferowanych przez szkoły, sprawdzić się w roli geodety, murarza, kucharza czy mechanika. Będzie można także spróbować wyśmienitych wyrobów kulinarnych, których autorami będą starsi koledzy gimnazjalistów - uczniowie kierunków gastronomicznych.

Wszystkie te elementy pozwolą młodzieży na usystematyzowanie wiedzy na temat szkolnictwa ponadgimnazjalnego. Z tego też względu Targi niezmiennie każdego roku cieszą się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży i każdego roku przyciągają setki gimnazjalistów szukających pomysłu na swoją karierę edukacyjną. Atrakcyjność i rangę Targów podnosi fakt, iż jest to jedyne tego typu wydarzenie w naszym regionie nakierowane na potrzeby młodzieży gimnazjalnej.

Podczas tegorocznych Targów swoje ekspozycje wystawiennicze przygotują szkoły ogólnodostępne prowadzone przez Powiat Buski:

• I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Busku – Zdroju,
  • Zespół Szkół Techniczno – Informatycznych w Busku – Zdroju,
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Busku – Zdroju,
  • Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku – Zdroju

Na Targach obecne będą również prowadzone przez Powiat Buski jednostki szkolnictwa specjalnego tj.:

• Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Busku – Zdroju,
  • Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Broninie,
  • Zespół Szkół Specjalnych w Busku - Zdroju.

Obok szkół prezentować się będą również jednostki pomocnicze szkolnictwa:

1. Powiatowy Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli, który zaprezentuje ofertę szkoleniową dla nauczycieli,
  2. Powiatowy Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Zawodowego w Busku – Zdroju funkcjonujący przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Busku – Zdroju. Ośrodek przygotuje ofertę dla uczniów planujących podjąć kształcenie zawodowe w klasach wielozawodowych w branżowych szkołach pierwszego stopnia. Stoisko Ośrodka każdego roku cieszy się ogromnym powodzeniem wśród uczniów i nauczycieli, którzy chętnie uczestniczą w pokazach z zakresu fryzjerstwa, stylizacji paznokci, makijażu itp.,
  3. Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna, która wesprze wszystkich chętnych uczniów przede wszystkim poradami z zakresu doradztwa zawodowego,
  4. Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy zaprezentuje ofertę dodatkowych zajęć sportowych dla uczniów.

Poza zwiedzaniem Targów istnieje również możliwość zapoznania się z warunkami kształcenia bezpośrednio w szkołach, które w dniu Targów zorganizują dni otwarte i chętnie przyjmą Gimnazjalistów. W bieżącym roku będzie to dużo łatwiejsze ze względu na to, że miejsce organizacji Targów, tj. siedziba I Liceum Ogólnokształcącego w Busku – Zdroju  znajduje się w pobliżu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Busku - Zdroju oraz  Zespołu Szkół Techniczno - Informatycznych w Busku - Zdroju.

Serdecznie zapraszamy do udziału w XIV Powiatowych Targach Edukacyjnych już 6 kwietnia 2018 r. w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Busku - Zdroju.

plakat_nowy

Poprawiony: piątek, 23 marca 2018