herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
Strona główna Konkursy Powiatowy Konkurs Plastyczny „Segregujesz, świat ratujesz”
Powiatowy Konkurs Plastyczny „Segregujesz, świat ratujesz” Drukuj
Opublikował: Piotr Cira. Przekazał do publikacji: Agnieszka Kania   
piątek, 08 czerwca 2018
 

baner

   W dniu 6 czerwca br. w Starostwie Powiatowym w Busku - Zdroju  została otwarta wystawa pokonkursowa Powiatowego Konkursu Plastycznego „Segregujesz, świat ratujesz”.

   W/w konkurs został przeprowadzony w ramach programu edukacyjno-ekologicznego „Chrońmy naszą planetę”.

Na  Konkurs wpłynęło 267 prac plastycznych.

   Wystawa połączona była z uroczystym wręczeniem nagród i dyplomów Młodym Artystom - laureatom Konkursu. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili licznie zgromadzeni uczestnicy Konkursu, ich Opiekunowie i Rodzice, a także Starosta Powiatu - Jerzy Kolarz, Wicestarosta Powiatu - Stanisław Klimczak oraz Przewodniczący Rady Powiatu - Andrzej Gądek.

   Fundatorami nagród byli Zarząd Powiatu w Busku-Zdroju oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, który w br. udzielił dotacji na dofinansowanie zadania: Program edukacyjno-ekologiczny „Chrońmy naszą planetę” w kwocie do 8 000 zł.

   Nagrodzeni i wyróżnieni laureaci otrzymali liczne i cenne nagrody takie jak: rower, JBL, tablety,  hulajnogi, deskorolki, zestawy do badmintona,  książki, plecaki,  itp.

Lista uczniów nagrodzonych

Laureatami nagród w kategorii szkół podstawowych w grupie klas I- III zostali:
I miejsce –  Wojciech Maj, Zespół Publicznych Placówek Oświatowych w Zborowie
II miejsce – Maria Bławat, Szkoła Podstawowa  im. Kornela Makuszyńskiego w Siesławicach
III miejsce – Krzysztof Molenda, Zespół Szkół Specjalnych w Busku-Zdroju,ul. Starkiewicza 1

Wyróżnieni w kategorii szkół podstawowych w grupie klas I - III zostali:
1) Natalia Studziżur - Zespół Placówek Oświatowych w Zborowie Szkoła Filialna w Kikowie
2)Natalia Ambroży - Szkoła Podstawowa  im. Kornela Makuszyńskiego w Siesławicach
3) Amelia Piasecka - Szkoła Podstawowa w Kołaczkowicach
4) Amelia Szumilas - Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 ul. Kościuszki 1 Busko-Zdrój
5) Amelia Jakóbczyk - Zespół Szkół Specjalnych w Busku-Zdroju, ul. Starkiewicza 1
6) Natalia Kuś - Zespół Placówek Oświatowych w Zbludowicach 

Laureatami nagród w kategorii szkół podstawowych w grupie klas IV- VII zostali:
I miejsce – Nikola Łuczyńska ,Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wiślicy
II miejsce – Emilia Banaś, Zespół  Publicznych Placówek Oświatowych w Zborowie
III miejsce – Grzegorz Gawor, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wiślicy

Wyróżnieni w kategorii szkół podstawowych w grupie klas IV- VI zostali:
1) Magdalena Sowula - Zespół  Publicznych Placówek Oświatowych w Zborowie
2)Maciej Bielat - Szkoła Podstawowa w Brzostkowie
3)Bartosz Lachowski - Szkoła Podstawowa nr 2 w Busku-Zdroju
4) Oliwia Oracz - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wiślicy
5) Agata Buczak - Zespół Placówek Oświatowych w Zbludowicach
6) Weronika Maj - Zespół  Placówek Oświatowych nr 1w Busku-Zdroju, ul. Kościuszki 1
7) Kamil Cyrański - Szkoła Podstawowa w Kołaczkowicach
8) Ewelina Wiśniosz - Szkoła Podstawowa  im. Kornela Makuszyńskiego w Siesławicach
9) Jagoda Szir - Szkoła Podstawowa  im. Kornela Makuszyńskiego w Siesławicach
10) Patrycja Kucharska - Szkoła Podstawowa w Nowym Korczynie
11) Marta Koziara - Zespół Placówek Oświatowych w Dobrowodzie
12) Adam Skowron - Pierwsza Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Busku-Zdroju
13) Natalia Gawłowska - Szkoła Podstawowa w Pacanowie
14) Katarzyna Gołębiowska - Szkoła Podstawowa w Pacanowie
15) Aleksandra Mącznik - Publiczna Szkoła Podstawowa w Starym Korczynie
16) Milena Bartusiak - Zespół Szkół w Solcu-Zdroju

Laureatami nagród w kategorii gimnazjów zostali:
I miejsce – Agnieszka Matuszewska, Gimnazjum Nr 2 w Ratajach Słupskich
II miejsce – Nikola Kołkowska, Samorządowe Gimnazjum w Solcu-Zdroju
III miejsce – Klaudia Rzępała, Gimnazjum w Wiślicy, ul. Okopowa 27

Wyróżnieni w kategorii gimnazjów zostali:
1) Agata Wawrzyniec - Zespół Szkół w Nowym Korczynie Samorządowe Gimnazjum
2) Karolina Kaczmarczyk - Zespół Szkół w Nowym Korczynie Samorządowe Gimnazjum
3) Julita Górniak - Zespół Szkół Specjalnych w Busku-Zdroju ul. Starkiewicza 1
4) Patrycja Siemieniec - Gimnazjum w Wiślicy ul. Okopowa 27
5) Weronika Grochowina - Samorządowe Gimnazjum w Podgajach
6) Lucyna Prokop - Samorządowe Gimnazjum w Solcu-Zdroju
7) Amelia Bartusiak - Samorządowe Gimnazjum w Solcu-Zdroju

Laureatami nagród w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zostali:
I miejsce- Anna Matusiak, Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju
II miejsce – Mariusz Kozieł, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Broninie
III miejsce –Nikola Gruszka, I Liceum im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju

Wyróżnieni w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zostali:
1) Agnieszka Puszyńska - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych  Nr1 w Busku-Zdroju

  

   Organizatorzy docenili również inspirującą rolę nauczycieli i wychowawców wszystkich nagrodzonych uczestników konkursu, wręczając im w dowód uznania dyplomy z podziękowaniem za propagowanie wiedzy ekologicznej wśród swoich podopiecznych.

   Wszyscy zaproszeni skorzystali z poczęstunku, który przygotowali uczniowie klas gastronomicznych  Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju.

Serdecznie gratulujemy wszystkim Uczestnikom i zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji Konkursu.

 

Foto: Lidia Tomaszewska