Strona główna Edukacja, Kultura i Sport Nagrody Starosty Buskiego w dziedzinie kultury fizycznej
Nagrody Starosty Buskiego w dziedzinie kultury fizycznej Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski. Przekazała do publikacji: Edyta Gawor. Foto: Piotr Woźniak.
czwartek, 08 grudnia 2016

Zarzad1W Powiecie Buskim zawodnicy osiągający wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym, trenerzy prowadzący szkolenia zawodników osiągających wysokie wyniki oraz osoby wyróżniające się osiągnięciami w działalności sportowej co najmniej na szczeblu powiatowym mogą otrzymywać Nagrody Starosty Buskiego w dziedzinie kultury fizycznej. Możliwość tę stworzyła Rada Powiatu w Busku – Zdroju podejmując stosowną uchwałę w tej sprawie.

W dniu 5 grudnia 2016 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyło się uroczyste wręczenie Nagród Starosty Buskiego w dziedzinie kultury fizycznej. Było to podsumowanie osiągnięć sportowców z terenu naszego Powiatu za 2016 r.  Nagrody przyznawane były w różnych dyscyplinach za osiągnięcia na szczeblu wojewódzkim, krajowym lub międzynarodowym.

Nagrody Starosty Buskiego otrzymali za osiągnięcia w:

1. piłce ręcznej:

1. boksie:
  • Kamil Lamczyk
  • Maciej Kielar.

Nagrody Starosty Buskiego otrzymali również:

• Adrian Szumilas trener pływaków z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego UNIA,

• Anna Owsińska, Mariusz Duda, Zdzisław Perepiczko trenerzy lekkoatletów z Klubu Sportowego Słoneczko,

• Paweł Karolczak i Zdzisław Patalita z Bokserskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego RING.

Nagrodzeni otrzymali nagrody pieniężne, pamiątkowe dyplomy oraz materiały promocyjne Powiatu Buskiego.

Wszystkim serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych

Foto: Piotr Woźniak

Poprawiony: piątek, 09 grudnia 2016