Strona główna Edukacja, Kultura i Sport BETLEJEMSKIE Światło Pokoju w buskim Starostwie Powiatowym
BETLEJEMSKIE Światło Pokoju w buskim Starostwie Powiatowym Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski. Przekazała do publikacji: Ilona Marzec. Tekst: Wydział EK.
czwartek, 21 grudnia 2017

zajawkaBetlejemskie Światło Pokoju - akcja przekazywania symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem - zorganizowana została po raz pierwszy w 1986 roku w Linz, w Austrii, jako część bożonarodzeniowych działań charytatywnych.

Już po raz 27. Betlejemskie Światło Pokoju - nieodłączny element adwentowych przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia - zapłonie także w Polsce. Buska Komenda Hufca ZHP również w tym roku wybrała się do Zakopanego, aby otrzymać Światło Pokoju z rąk austriackich skautów. Po przywiezieniu Światła do Buska-Zdroju przekazuje je m.in. kościołom, władzom samorządowym, czy zaprzyjaźnionym instytucjom. W dniu 20 grudnia Betlejemskie Światło Pokoju zostało przekazane na ręce Jerzego Kolarza Starosty Buskiego oraz członkom Zarządu Powiatu w Busku – Zdroju.

Betlejemskie Światło Pokoju jest przekazywane m.in. dzięki realizacji zadania publicznego realizowanego przez Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Busko-Zdrój przy wsparciu finansowym Powiatu Buskiego.

Tekst: Wydział EK

Foto: Robert Gwóźdź