Strona główna Edukacja, Kultura i Sport Zawody powiatowe w piłce nożnej szkół gimnazjalnych o Puchar Starosty Buskiego
Zawody powiatowe w piłce nożnej szkół gimnazjalnych o Puchar Starosty Buskiego Drukuj
czwartek, 30 listopada 2017

zajawkaW dniu 27.11.2017 roku w hali Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego odbyły się zawody powiatowe w piłce nożnej chłopców szkół gimnazjalnych o Puchar Starosty Buskiego.

Do zawodów zgłosiło się 9 zespołów z: Gimnazjum w Wiślicy, Samorządowego Gimnazjum Nr 1 w Busku- Zdroju, Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Stopnicy, Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Busku- Zdroju, Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowym Korczynie, Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Wiślicy, Publicznej Szkoły Podstawowej w Zbludowicach, Szkoły Podstawowej w Ratajach Słupskich, Szkoły Podstawowej w Pacanowie.

W wyniku losowania utworzono 3 grupy po 3 zespoły. Pierwsze miejsca w swoich grupach zajęły szkoły: SG Nr 1 w Busku - Zdroju, SP w Ratajach Słupskich, PSP w Nowym Korczynie.

Zwycięzcy grup rozegrali mecz systemem „każdy z każdym” i zajęli miejsca:

• I miejsce - SG Nr 1 Busko- Zdrój
  • II miejsce - PSP Nowy Korczyn
  • III miejsce - SP Rataje Słupskie

Dwa pierwsze zespoły uzyskały awans do Półfinałów Wojewódzkich.

Wszystkim zawodnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy. Życzymy sukcesów na kolejnym szczeblu rozgrywek.

Tekst: Grzegorz Wojciechowski

Zdjęcia: Paweł Ślusarski