Strona główna Edukacja, Kultura i Sport Szkodliwość zażywania dopalaczy - spotkanie uczniów SOSW w Broninie z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Busku-Zdroju
Szkodliwość zażywania dopalaczy - spotkanie uczniów SOSW w Broninie z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Busku-Zdroju Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski. Przekazala do publikacji: Ilona Marzec.
środa, 08 listopada 2017

zajawkaW dniu 25.10.2017 r. w ramach działań profilaktycznych w Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Broninie odbyła się prelekcja dla uczniów na temat szkodliwości zażywania dopalaczy przeprowadzona przez przedstawicielki Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Busku-Zdroju: Panią Ewelinę Dąbrowską i Panią Monikę Trzaskę.

Prowadzące wyjaśniły młodzieży, czym są dopalacze oraz jakie poważne zagrożenia zdrowotne związane są z ich zażywaniem. Na koniec spotkania zaprezentowane zostały krótkie filmy przedstawiające zgubne skutki zażywania dopalaczy. Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali prelekcji. Zadawali pytania, co umożliwiło im zdobycie rzetelnych informacji dotyczących środków psychoaktywnych. Na zakończenie spotkania uczniowie podziękowali Paniom prowadzącym, wręczając im samodzielnie wykonane upominki.

Autor tekstu i foto: D. Praszkiewicz