Strona główna
Zaproszenie do udziału w XIII Powiatowych Targach Edukacyjnych'2017 w Busku – Zdroju Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski. Przekazała do publikacji: Edyta Gawor.
czwartek, 09 marca 2017

plakatMamy przyjemność zaprosić Gimnazjalistów, Rodziców, Nauczycieli do udziału w XIII Powiatowych Targach Edukacyjnych, które odbędą się w dniu 7 kwietnia br. w godzinach od 9:00 do 12:00, w siedzibie Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego  w Busku – Zdroju, przy ul. Kusocińskiego 3.

W celu ułatwienia młodzieży dokonania optymalnego wyboru szkoły ponadgimnazjalnej Zarząd Powiatu w Busku - Zdroju - od 13 już lat - organizuje Powiatowe Targi Edukacyjne.

Targi Edukacyjne to przedsięwzięcie stwarzające Gimnazjalistom i ich Rodzicom niepowtarzalną okazję do gruntownego zapoznania się z różnorodną ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych, a także porównania ofert i wybrania tej najlepszej. Uczniowie będą mieli możliwość zapoznania się z kierunkami kształcenia, zasadami rekrutacji, a także niezbędnymi informacjami, które ułatwią im podjęcie decyzji o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej lub ponadpodstawowej.

Poza zwiedzaniem Targów istnieje również możliwość zapoznania się z warunkami kształcenia bezpośrednio w szkołach, które w dniu Targów zorganizują dni otwarte i chętnie przyjmą Gimnazjalistów.

Wszystkie te elementy pozwolą młodzieży na usystematyzowanie wiedzy na temat szkolnictwa ponadgimnazjalnego lub ponadpodstawowego. Z tego też względu Targi niezmiennie każdego roku cieszą się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Atrakcyjność i rangę Targów podnosi fakt, iż jest to jedyne tego typu wydarzenie w naszym regionie nakierowane na potrzeby młodzieży gimnazjalnej.

Podczas tegorocznych Targów swoje ekspozycje wystawiennicze przygotują szkoły ogólnodostępne prowadzone przez Powiat Buski:

•    I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Busku – Zdroju,
•    Zespół Szkół Techniczno – Informatycznych w Busku – Zdroju,
•    Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Busku – Zdroju,
•    Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku – Zdroju

Na Targach obecne będą również prowadzone przez Powiat Buski jednostki szkolnictwa specjalnego tj.:
•    Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Busku – Zdroju,
•    Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Broninie,
•    Zespół Szkół Specjalnych w Busku - Zdroju.

Obok szkół prezentować się będzie również Powiatowy Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli oraz Powiatowy Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Zawodowego w Busku – Zdroju. Stoisko swoje przygotuje także Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna oraz Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy.

Serdecznie zapraszamy do udziału w XIII Powiatowych Targach Edukacyjnych

Poprawiony: czwartek, 09 marca 2017