Strona główna Aktualności Zapraszamy do udziału w konkursie wojewódzkim „Nasze Kulinarne Dziedzictwo”
Zapraszamy do udziału w konkursie wojewódzkim „Nasze Kulinarne Dziedzictwo” Drukuj
Opublikował: Piotr Cira, Przekazał do publikacji: Urszula Kustra
poniedziałek, 18 kwietnia 2016

Zapraszamy do udziału w XVI edycji konkursu wojewódzkiego „Nasze Kulinarne Dziedzictwo” na najlepszy regionalny produkt żywnościowy województwa świętokrzyskiego. Udział wziąć w nim mogą rolnicy/ producenci/ wytwórcy regionalnych i lokalnych produktów żywnościowych o wyjątkowej jakości, dobrej renomie i cechach wynikających z tradycji regionu. Produkty konkursowe powinny być wytwarzane tradycyjnymi metodami, przy użyciu lokalnych surowców, posiadające tradycyjny skład oraz tradycyjną nazwę (nie wymyśloną na potrzeby konkursu). W konkursie nie mogą brać udział gotowe potrawy.

Konkurs odbędzie się w 4 kategoriach:
● Produkty pochodzenia zwierzęcego
● Produkty pochodzenia roślinnego
● Napoje regionalne
● Inne produkty regionalne

Konkurs ma charakter otwarty. Przystąpić może do niego każdy producent wyrobów regionalnych i tradycyjnych z województwa świętokrzyskiego spełniający kryteria konkursowe.

Warunkiem udziału w konkursie jest przesłanie do dnia 31 maja 2016 roku wypełnionej i podpisanej własnoręcznie karty zgłoszenia do koordynatora regionalnego konkursu tj. ŚODR Modliszewice:
● pocztą – Modliszewice, ul. Piotrkowska 30, 26-200 Końskie z dopiskiem „NKD 2016”
● faxem: 41 372 34 86

lub do Powiatowych Zespołów Doradczych ŚODR

Regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia do pobrania poniżej.

Finał konkursu: 19 czerwca 2016 roku (siedziba Makro w Kielcach, ul. Transportowców 15)

Organizatorzy na szczeblu regionalnym:
● Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego,
● Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach,
● Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach,
● Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego,
● MAKRO Cash & Carry Polska.

Laureaci konkursu otrzymają cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez Marszałka Województwa Świętokrzyskiego oraz sponsorów.

Kontakt:
ŚODR Modliszewice