Strona główna Aktualności Konwent Starostów Województwa Świętokrzyskiego
Konwent Starostów Województwa Świętokrzyskiego Drukuj
Opublikował: Mariusz Walęzak, Autor: Mateusz Olszewski.
wtorek, 23 czerwca 2015

99

Pod przewodnictwem Edmunda Kaczmarczyka, Starosty Jędrzejowskiego obradował w dniu 19 czerwca 2015r. w Busku-Zdroju Konwent Starostów Województwa Świętokrzyskiego.

Gośćmi spotkania byli starostowie oraz naczelnicy wydziałów komunikacji w starostwach z Województwa Świętokrzyskiego, poseł na sejm Mirosław Pawlak, Wojewoda Świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas, dyr. ŚBRR Mirosława Mochocka.

Spotkanie otworzył Edmund Kaczmarek, przewodniczący Konwentu i Jerzy Kolarz Starosta Buski. Po krótkiej prezentacji Powiatu Buskiego, zebrani rozpoczęli obrady nad głównymi zagadnieniami posiedzenia, którymi były:

Ustawa o publicznym transporcie zbiorowym – w punkcie tym omówione zostały problemy, z którymi samorządy mogą spotkać się po wejściu w życie tej ustawy oraz działania jakie należy podjąć by zabezpieczyć interesy mieszkańców w zakresie transportu publicznego. Zgromadzeni zgodnie uznali, że niektóre zapisy ustawy winny zostać zmienione, a termin jej wejścia w życie przesunięty.

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – założenia programu przedstawiła zebranym Pani Mirosława Mochocka dyr. ŚBRR. Podczas prezentacji omówione zostały dziedziny w których istnieje możliwość aplikowania przez powiaty o środki z PROW, ich wysokość oraz kryteria oceny wniosków. Zebrani nie kryli rozczarowania przyjęciem krzywdzących ich zdaniem, kryteriów oceny wniosków na dofinansowanie działań z zakresu budowy lub modernizacji dróg lokalnych, bardzo małą pulą środków przeznaczonych na ten cel oraz sposobem ich podziału.

Mateusz Olszewski

Foto: Piotr Woźniak