Strona główna Aktualności Lokalna Organizacja Turystyczna „Moc Ponidzia” na Targach AGROTRAVEL
Lokalna Organizacja Turystyczna „Moc Ponidzia” na Targach AGROTRAVEL Drukuj
Opublikował: Mariusz Walęzak. Autor: Wioleta Waga.
piątek, 17 kwietnia 2015

W dniach od 10 do 12 kwietnia 2015 r. po raz VII odbyły się w Kielcach Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL.

Jedna z najciekawszych, a na pewno najbarwniejszych imprez turystycznych, jaka odbywa się na Targach Kielce. Impreza ściągnęła rzesze wystawców oraz zwiedzających. Dodatkową atrakcją towarzyszącą targom były liczne konferencje, fora, warsztaty, konkursy, jarmark rękodzielnictwa i wyrobów artystycznych, scena kultury, na której prezentowali się artyści ludowi oraz wyjazd studyjny po regionie świętokrzyskim.

Swoje walory na targach AGROTRAVEL miał również możliwość zaprezentować Powiat Buski pod szyldem Lokalnej Organizacji Turystycznej „Moc Ponidzia”, do której należy od maja 2013 r. Celem przystąpienia Powiatu Buskiego do Lokalnej Organizacji Turystycznej jest jak najszersze wypromowanie jego walorów na obszarze całego kraju, jak również poza jego granicami. Główną wartością powstałej organizacji jest to, że skupia ona większość samorządów z terenu Powiatu, jak również podmioty związane z działalnością uzdrowiskową i turystyczną w celu wypracowania i wypromowania wspólnej marki.

Foto: Wioleta Waga.