Strona główna Aktualności Seminarium powiatowe w ramach projektu: „Świętokrzyskie organizacje pozarządowe w sieci współpracy”
Seminarium powiatowe w ramach projektu: „Świętokrzyskie organizacje pozarządowe w sieci współpracy” Drukuj
Opublikował: Mariusz Walęzak. Przekazał do publikacji: Mariusz Juszcze.
poniedziałek, 12 stycznia 2015

naglowek

Federacja Świętokrzyskich Organizacji Pozarządowych „Horyzont”
, działająca w formie związku stowarzyszeń, ma przyjemność zaprosić Państwa na seminarium dla NGO, które odbędzie się w dniu 26.01.2015 roku w Starostwie Powiatowym w Busku-Zdroju.

Założycielami Federacji „Horyzont” jest sześć organizacji pozarządowych, które prowadzą działalność społeczną na terenie województwa świętokrzyskiego. Trzech założycieli Federacji „Horyzont” to podmioty, które od wielu lat prowadzą działalność na rzecz sektora pozarządowego i podmiotów ekonomii społecznej. Organizacje te wspólnie podjęły się realizacji projektu „Świętokrzyskie organizacje pozarządowe w sieci współpracy”.

Informujemy, że seminarium powiatowe skierowane jest do członków organizacji pozarządowych, które posiadają wpis do KRS.

Tematyka seminarium dla NGO:

• Rola i miejsce organizacji pozarządowych w budowaniu współczesnej rzeczywistości.
  • Trzeci sektor w Polsce i UE.
  • Razem, czy osobno – czyli rozważania o współpracy dla zwiększenia efektywności działań
  • Sieciowanie organizacji pozarządowych.
  • Czym jest Federacja Świętokrzyskich Organizacji Pozarządowych „HORYZONT” i czy warto ją budować?
  • Jak przystąpić do Federacji „Horyzont”?
  • Co mogę wnieść do Federacji a co od niej otrzymać w zamian?
  • Standardy w praktyce funkcjonowania organizacji pozarządowych.
  • Czego potrzebują nasze organizacje pozarządowe do sprawnego i efektywnego funkcjonowania – targowisko potrzeb.

Osoba prowadząca: Jerzy Kosanowski

Termin i miejsce realizacji seminarium dla NGO:

• 26.01.2015r., godz. 09:00 – 15:00 – Busko-Zdrój, Starostwo Powiatowe, ul. Mickiewicza 15, sala konferencyjna nr 1 (parter)

Zgłoszenia na seminaria dla NGO przyjmowane są telefonicznie lub e-mailowo (dane kontaktowe poniżej), albo za pomocą formularza on-line na stronie internetowej www.federacjahoryzont.pl.

Osoba do kontaktów: Łukasz Boduszek, tel. 668 019 303, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

stopka