Strona główna Aktualności 1% podatku - cel szczególny: Wiktor Chrobot 95/C
1% podatku - cel szczególny: Wiktor Chrobot 95/C Drukuj
Opublikował: Mariusz Walęzak. Przekazała do publikacji: Ilona Marzec.
poniedziałek, 12 stycznia 2015

wiktorchWIKTOR CHROBOT – 95/C

W I T A M !

Dziękuję Wszystkim za okazane serce i wsparcie finansowe którzy przekazali swój 1% podatku za 2013 r. i lata poprzednie. Dziękuję wszystkim sponsorom, wszystkim znajomym oraz osobom dobrej woli.

Mam na imię Wiktor i jestem 5-letmi chłopcem mieszkańcem powiatu buskiego. Od urodzenia choruję na bardzo rzadką chorobę genetyczną - wrodzoną łamliwość kości typ III. Choroba ta objawia się częstymi złamaniami, gównie kości długich, czyli udowych i ramiennych oraz niskorosłością.

Do tej pory miałem już kilkanaście złamań (ok. 14), przeszedłem już 6 operacji (osteotomii oraz zagwoździowania kości). Mam również podawany lek bifosfoniany i muszę co 3 miesiące jechać do szpitala do USD Prokocim, aby mi go podano. Jestem radosnym i pełnym energii chłopcem. Bardzo lubię rysować i śpiewać. W 2014 roku niestety złamałem nóżkę musiałem mieć dwie operacje. Dwa razy w tygodniu jeżdżę na  rehabilitację za którą rodzice płacą pieniążki, abym mógł stanąć na własnych nóżkach po długich tygodniach unieruchomienia i chodzić razem ze wszystkimi dziećmi do przedszkola.

Bardzo proszę Wszystkich o przekazania 1% podatku na moje leczenie i rehabilitację, abym mógł dalej chodzić na własnych nóżkach tak jak wszystkie dzieci.

Do prośby naszego synka dołączamy się my, rodzice. Tylko dzięki Państwa pomocy udaje się nam nieprzerwalnie kontynuować rehabilitację, Dzięki nieustannej rehabilitacji Wiktorek ma wzmacniane mięśnie, które chronią Jego kruche kosteczki. Osoby dobrej woli dają nam nadzieję, że wspólnie możemy pomóc Wiktorkowi, by mógł samodzielnie chodzić. Częste wyjazdy na konsultacje do Poradni w Prokocimiu, a obecnie również częste pobyty w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu (co 3 miesiące), z uwagi na podawanie bifosfonianów oraz dojazdy na rehabilitację i sama rehabilitacja wymagają dużych nakładów finansowych.

Osoby chcące wspomóc naszego synka mogą przekazywać 1 procent podatku  za 2014 r.
wpisując nazwę lub numer KRS organizacji pożytku publicznego (OPP),
która nam pomaga oraz cel szczególny:

1. Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „SŁONECZKO”  KRS 0000186434
UWAGA bardzo ważne!
Koniecznie numer subkonta, imię i nazwisko Podopiecznego.
CEL SZCZEGÓLNY: WIKTOR CHROBOT 95/C
(jeśli nie będzie wpisane nazwisko i imię czyli cel szczególny, pieniążki nie trafią na subkonto Wiktorka)

Poza przekazaniem 1% można również dokonywać innych wpłat - darowizn na konto:
2. Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko”
Stawnica 33, 77-400 Złotów   SBL Zakrzewo o/ Złotów
Nr Konta 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010
z dopiskiem darowizna  „Na leczenie i rehabilitację Wiktorka Chrobot, symbol – 95/C”

Wpłaty zagraniczne w euro: kod SWIFT(BIC): GBW CPL PP, 76 8944 0003 0000 2088 2000 0050
Wpłaty zagraniczne w USD: kod SWIFT(BIC):GBW CPL PP, 97 8944 0003 0000 2088 2000 0060
z dopiskiem  „Na leczenie i rehabilitację Wiktorka Chrobot, symbol – 95/C”

Za każde nawet najmniejsze wsparcie na rzecz Wiktorka jeszcze raz bardzo, bardzo dziękujemy.

Wiktorek wraz z Rodzicami

•  Do pobrania [ PDF ]