Strona główna Aktualności Karty parkingowe dla osób niepełnosprawnych
Karty parkingowe dla osób niepełnosprawnych Drukuj
Opublikował: Mariusz Walęzak. Autor: Alicja Osińska.
piątek, 17 października 2014

parking-niepZMIANA PRZEPISÓW DOTYCZĄCYCH WYDAWANIA

KART PARKINGOWYCH DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Przewodniczący Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Busku-Zdroju informuje, że z dniem 01.07.2014 r. nastąpiła zmiana przepisów odnośnie wydawania Kart parkingowych.

Karty parkingowe wydane przed 01.07.2014 r. tracą ważność z dniem 30.06.2015 r.

Osoby posiadające ważne orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności i wydane przed 01.07.2014 r. o symbolu 05-R, 10-N lub 04-O mogą ubiegać się o wydanie nowej karty parkingowej.

Pozostałe osoby, chcąc otrzymać kartę parkingową powinny składać wniosek o wydanie nowego orzeczenia o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności w celu uzyskania wskazania do Karty parkingowej.

Karty parkingowe dla Powiatów: Buskiego i Kazimierskiego wydaje Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Busku-Zdroju, ul. 1-go Maja 9.

Bliższych informacji można uzyskać dzwoniąc do Zespołu pod nr tel. 41-370-82-82, 41-370-82-92.

Przewodnicząca Powiatowego Zespołu ds. Orzekania
o Niepełnosprawności w Busku-Zdroju