Strona główna Aktualności Ogólnopolska Zbiórka Żywności „Podziel się posiłkiem”
Ogólnopolska Zbiórka Żywności „Podziel się posiłkiem” Drukuj
Opublikował: Mariusz Walęzak. Przekazała do publikacji: Agnieszka Kucięba.
czwartek, 18 września 2014

pcpr_logologo_rodzinaPodzielSiePosilkiemPowiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Busku-Zdroju wraz ze Stowarzyszeniem "Rodzina - Wspólna Troska" przyłącza się do Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności „Podziel się posiłkiem”. Akcja organizowana jest przez Świętokrzyski Bank Żywności w Ostrowcu Świętokrzyskim. W dniach 3,4 października br. w całej Polsce będziemy zbierać żywność w ramach Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności. W wybranych sklepach przy specjalnie oznakowanych koszach dyżurować będą wolontariusze, harcerze którzy służą radą  oraz  informacją  na temat zbiórki.

Wszyscy chętni  będą mogli pomóc, kupując choćby jeden dodatkowy produkt. Najbardziej potrzebne są artykuły spożywcze o długim terminie przydatności do spożycia np. konserwy mięsne, rybne, makaron, mąka, cukier, słodycze. Zbiórkę żywności przeprowadzą wolontariusze szkół gimnazjalnych  i ponadgimnazjalnych z Powiatu Buskiego. Wykaz sklepów biorących udział w zbiórce podamy w późniejszym terminie. Zebrana żywność zostanie przekazana rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej z naszego powiatu.

Serdecznie zapraszamy Państwa do uczestnictwa w Zbiórce Żywności !

Poprawiony: czwartek, 25 września 2014