Strona główna Aktualności Wręczenie nagród w konkursie na „Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy” – etap powiatowy
Wręczenie nagród w konkursie na „Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy” – etap powiatowy Drukuj
Opublikował: Mariusz Walęzak. Autor: Ilona Marzec.
środa, 10 września 2014

W miniony piątek podczas sesji Rady Powiatu w Busku-Zdroju zostały wręczone nagrody w konkursie na "Najpiękniejszy wieniec dożynkowy" - etap powiatowy. W związku z tym, że Zarząd Powiatu w Busku-Zdroju w roku bieżącym jest współorganizatorem dożynek wojewódzkich, Komisja konkursowa "na roboczo" oglądała tegoroczne wieńce, oceniając zgłoszone delegacje wieńcowe w gminach.

Miasto i Gminę Busko-Zdrój reprezentował  wieniec z miejscowości Młyny, Gminę Gnojno z Janowic Raczyckich, Gminę Nowy Korczyn z miejscowości Czarkowy, Gminę Pacanów z Oblekonia, Gminę Solec-Zdrój z Piasku Małego, Gminę Stopnica ze Stopnicy, a Gminę Tuczępy z Nizin i Wierzbicy. Do konkursu jedynie Gmina Wiślica nie zgłosiła swojego reprezentanta.

Komisja konkursowa, której przewodniczył Lech Sołtysiak Naczelnik Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska w Starostwie Powiatowym w Busku-Zdroju, przyznała następujące nagrody:

I miejsce        - miejscowość Stopnica, gm. Stopnica

II miejsce       - miejscowość Młyny, gm. Busko-Zdrój,

III miejsce      - miejscowość Oblekoń, gm. Pacanów,

natomiast pozostałe delegacje wieńcowe otrzymały wyróżnienia.

Zwycięski wieniec z miejscowości Stopnica będzie reprezentował Powiat Buski podczas XIV Świętokrzyskich Dożynek Wojewódzkich, które odbędą się już 14 września w Busku-Zdroju.

I miejsce - miejscowość Stopnica, gm. Stopnica
II miejsce - miejscowość Młyny, gm. Busko-Zdrój