Strona główna Aktualności Powiatowy Konkurs Plastyczny „Ziemia jest piękna-dbaj o nią!”
Powiatowy Konkurs Plastyczny „Ziemia jest piękna-dbaj o nią!” Drukuj
Opublikował: Piotr Cira, Przekazała do publikacji: Elżbieta Sanecka
piątek, 06 czerwca 2014

herb_powiat_buski                             logo_wfos

W dniu 04 czerwca br. w Starostwie Powiatowym w Busku - Zdroju otwarta została wystawa pokonkursowa Powiatowego Konkursu Plastycznego „Ziemia jest piękna –dbaj o nią!”.

W/w konkurs został przeprowadzony w ramach programu edukacyjno-ekologicznego „Chrońmy naszą planetę”., będącego kontynuacją programu edukacyjno-ekologicznego „Ziemia dla człowieka-człowiek dla Ziemi”, realizowanego w poprzednich latach.

Na  Konkurs wpłynęły 204 prace plastyczne.

Wystawa połączona była z uroczystym wręczeniem nagród i dyplomów Młodym Artystom - laureatom Konkursu. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili licznie zgromadzeni uczestnicy Konkursu, ich Opiekunowie i Rodzice, a także Starosta Buski - Jerzy Kolarz.

Fundatorami nagród byli Zarząd Powiatu w Busku -Zdroju oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

Nagrodzeni i wyróżnieni laureaci otrzymali liczne i cenne nagrody takie jak: drukarki , e-booki, power banki,  pendrivy, słuchawki  do komputera z mikrofonem, książki, plecaki .

Lista uczniów nagrodzonych

Laureatami nagród w kategorii szkół podstawowych w grupie klas I- III zostali:
I miejsce – Wiktoria Cholewa – Szkoła Podstawowa w Siesławicach
II miejsce – Ewelina Kilijanek – Zespół Placówek Oświatowych Nr 1 w Busku-Zdroju
III miejsce – Zofia Myszk - Szkoła Podstawowa w Dobrowodzie

Wyróżnieni w kategorii szkół podstawowych w grupie klas I - III zostali:

1. Jan Lis - Zespół Placówek Oświatowych nr 1 w Busku – Zdroju
  2. Agnieszka Galus - Zespół Szkół w Solcu-Zdroju Szkoła Podstawowa ,
  3. Natalia Boruch - Szkoła Podstawowa w Nizinach
  4. Kamila Żyła – Zespół Placówek Oświatowych  w Wójczy
  5. Julia Chwalik- Szkoła Podstawowa Nr 3 w Busku-Zdroju ,
  6. Kamil Guca - Zespół Placówek Oświatowych w Wójczy  ,
  7. Maciej Pacholec – Szkoła Podstawowa w Kołaczkowicach  ,
  8. Natalia Janik – Zespół Placówek Oświatowych w Szańcu Szkoła Filia w Słabkowicach ,
  9. Wiktoria Chwalik - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wiślicy
  10. Gabriela Piwowarczyk - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wiślicy
  11. Małgorzata Śmitowska- Zespół Szkół specjalnych ul. Starkiewicza Busko – Zdrój ,
  12. Bartosz Czerw- Szkoła Podstawowa w Zbludowicach Szkoła Filialna w Kostkach Dużych

Laureatami nagród w kategorii szkół podstawowych w grupie klas IV- VI  zostali:
I miejsce – Krystian Augustowski – Zespół Placówek Oświatowych w Zbludowicach Szkoła Podstawowa
II miejsce – Jakub Wiśniewski - Zespół Placówek Oświatowych w Szańcu Filia w Słabkowicach
III miejsce – Martyna Chmielewska - Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Gnojnie

Wyróżnieni w kategorii szkół podstawowych w grupie klas IV- VI zostali:

1)  Aleksandra Nowak - Szkoła Podstawowa Nr 3 w Busku-Zdroju
2)  Agata Kawa - Zespół Szkół w Nowym Korczynie Publiczna Szkoła Podstawowa
3)  Karolina Czekaj – Zespół Szkół w Nowym Korczynie Publiczna Szkoła Podstawowa
4)  Katarzyna Ambrożkiewicz- Zespół Szkół Specjalnych w Busku-Zdroju
5)  Anna Nowak - Szkoła Podstawowa w Starym Korczynie ,
6)    Dominika Czarnecka - Szkoła Podstawowa w Skotnikach Dolnych ,
7)    Urszula Matjas - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wiślicy ,
8)    Klaudia Wojtaszek- Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wiślicy  ,
9)    Bartosz Piwowarczyk - Szkoła Podstawowa Nr 2 w Busku-Zdroju ,
10)    Natalia Chochołek – Zespół Placówek Oświatowych Nr 1 w Busku-Zdroju ,

Laureatami nagród w kategorii gimnazjów zostali:
I miejsce – Łukasz Nowak –  Zespół Szkół w Nowym Korczynie Samorządowe Gimnazjum im. Św. Kingi
II miejsce – Kamil Kuc – Zespół Placówek Oświatowych w Zbludowicach Samorządowe Gimnazjum w Zbludowicach
III miejsce – Klaudia Młyńczak – Samorządowe Gimnazjum w Podgajach

Wyróżnieni w kategorii gimnazjów zostali:
1)    Katarzyna Szczerba – ZPO w Zbludowicach Samorządowe Gimnazjum w Zbludowicach ,
2)    Bartłomiej Kulik -  Zespół Szkół w Nowym Korczynie Samorządowe Gimnazjum im. Św. Kingi ,
3)    Dorota Muzyk -  Zespół Szkół w Nowym Korczynie Samorządowe Gimnazjum im. Św. Kingi ,
4)    Monika Segda – Samorządowe Gimnazjum w Podgajach ,
5)    Agnieszka Kopeć- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Broninie
6)    Zuzanna Wybraniec- Zespół Placówek Oświatowych Nr 1 w Busku-Zdroju

Laureatami nagród w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zostali:
I miejsce – Klaudia Wieczorek – I Liceum Ogólnokształcące im Tadeusza Kościuszki w Busku – Zdroju
II miejsce – Iwona Czerw-  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr1 w Busku-Zdroju
III miejsce -Izabela Buczak – Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku – Zdroju

Wyróżnieni w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zostali:

1. Dominika Stępień – Zespół Szkół Specjalnych w Busku-Zdroju
  2. Monika Szkwarek- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Broninie

Organizatorzy docenili również inspirującą rolę nauczycieli i wychowawców wszystkich nagrodzonych uczestników konkursu, wręczając im w dowód uznania dyplomy z podziękowaniem za propagowanie wiedzy ekologicznej wśród swoich podopiecznych.

Serdecznie gratulujemy wszystkim Uczestnikom i zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji Konkursu.

foto: Lidia Tomaszewska

Poprawiony: piątek, 06 czerwca 2014