Strona główna Aktualności KONFERENCJA "ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII"
KONFERENCJA "ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII" Drukuj
Opublikował: Mariusz Walęzak. Autor: Ilona Marzec.
piątek, 21 lutego 2014

20 lutego br. w godz. od 1000 do 1300 w sali widowiskowej Buskiego Samorządowego Centrum Kultury w Busku-Zdroju przy ul. Mickiewicza 22 odbyła się konferencja na temat "ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII". Została ona zorganizowana przez Marszałka Województwa Świętokrzyskiego oraz Zarząd Powiatu w Busku-Zdroju. Spotkanie otworzył Starosta Buski Jerzy Kolarz, który przywitał wszystkich i podziękował za przybycie. Na wstępie Starosta zwrócił uwagę na rosnące zainteresowanie społeczeństwa tematyką związaną z odnawialnymi źródłami energii. Podkreślił również fakt, że temat ten budzi wiele emocji, a czasem nawet protesty. Starosta zauważył, że kwestia ochrony środowiska, zmiana metod pozyskiwania ciepła i energii na terenie naszego powiatu jest dla jego mieszkańców, przedsiębiorców i władz samorządowych sprawą priorytetową.

Tematykę wdrażania alternatywnych źródeł energii przybliżyli kolejno Pan Andrzej Pacocha pracownik Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach. Wygłosił on referat na temat "Potencjał energetyczny rolnictwa powiatu buskiego". Kolejny wykład dotyczył „Świętokrzyskiego Parku OZE” i został wygłoszony przez Pana Wojciecha Łukaszka Dyrektora Bioelektrownie Świętokrzyskie MK Sp. z o.o. w Kielcach. Następnie przedstawiono prezentację "Pompy ciepła jako jedyne źródło grzewcze w domach jednorodzinnych oraz w budynkach użyteczności publicznej", z którą zapoznał zebranych Pan Jarosław Wesołowski Dyrektor ds Promocji marki SOFATH. Ostatnia prezentacja została wygłoszona przez Pana Krzysztofa Jabłońskiego przedstawiciela Firmy X ENERGY i dotyczyła tematyki "Ogniwa fotowoltaiczne w praktyce".

Podsumowania konferencji dokonał Wicestarosta Buski Stanisław Klimczak, który zakończył konferencję.