Strona główna Aktualności Konkurs Samorząd Równych Szans
Konkurs Samorząd Równych Szans Drukuj
Opublikował: Piotr Cira, Przekazała do publikacji: Marta Roter
wtorek, 28 maja 2013

Konkurs "Samorząd Równych Szans 2013" oficjalnie rozpoczęty! Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego i Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego zapraszają do udziału w V edycji plebiscytu na najlepsze projekty samorządów na rzecz osób niepełnosprawnych. W tym roku przyznamy ponadto nagrody w kategorii najlepsze praktyki w zakresie zatrudniania osób niepełnosprawnych. Nagrodzone działania zostaną opublikowane w ogólnopolskiej Bazie Dobrych Praktyk.Nagrody wręczymy podczas ogólnopolskiej uroczystości z udziałem środowiska osób niepełnosprawnych, decydentów oraz mediów. Zgłoszenia można przesyłać do 31 maja. Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Ministra Edukacji Narodowej, Państwowej Komisji Wyborczej, Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, Rzecznika Praw Obywatelskich i Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego Radosława Mołonia. W konkursie mogą wziąć udział wszystkie samorządy, które zrealizowały lub realizują projekty przyczyniające się do zwiększenia udziału osób niepełnosprawnych w życiu lokalnych społeczności.

Dokumenty konkursowe:

Prosimy o nadsyłanie zgłoszeń w formie elektronicznej na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zgłoszenie powinno zawierać następujące załączniki:

• skan wypełnionej, podpisanej i opieczętowanej Karty zgłoszeniowej,
  • opis projektu w formacie Word lub innym, umożliwiającym edycję tekstu,
  • prezentację (maksymalnie 20 slajdów).

Zgłoszenia można również dostarczyć osobiście lub przesyłać w formie papierowej (z prezentacją dołączoną na płycie CD, maksymalnie 20 slajdów) na adres: Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego, ul. Wybickiego 3A, 31-261 Kraków (z dopiskiem „Samorząd Równych Szans 2013").

Prosimy o przesłanie zgłoszeń wyłącznie w jeden z podanych powyżej sposobów (preferujemy formę elektroniczną). Ostateczny termin składania wniosków upływa 31 maja 2013 r. (piątek) - w przypadku osobistego składania wniosków o godzinie 12:00. W przypadku przesłania wniosku pocztą elektroniczną lub tradycyjną - wiążąca będzie data nadania przesyłki. Informacja o przyznanych nagrodach zostanie umieszczona na stronie www.firr.org.pl - 31 lipca 2013 r. Laureaci zostaną pisemnie powiadomieni o wynikach i zaproszeni na galę wręczenia nagród, która odbędzie się w ostatnim kwartale 2013 roku.

Edycje regionalne

Logo Dolny Śląsk

Ubiegający się o Nagrodę w edycji ogólnopolskiej, będący jednostkami samorządowymi z terenu Województwa Dolnośląskiego, będą dodatkowo ubiegać się o tytuł „Dolnośląskiego Samorządu Równych Szans". Zasady przyznawania Nagrody w edycji regionalnej Konkursu oraz wszelkie informacje zostaną umieszczone na stronie: www.umwd.dolnyslask.pl w zakładce (NIE)PEŁNOSPRAWNI.

Logo ROPS Kraków Logo Małopolska

Ubiegający się o Nagrodę w edycji ogólnopolskiej, będący jednostkami samorządowymi z terenu Województwa Małopolskiego, będą dodatkowo ubiegać się o tytuł „Małopolskiego Samorządu Równych Szans". Zasady przyznawania Nagrody w edycji regionalnej Konkursu oraz wszelkie informacje zostaną umieszczone na stronie: www.rops.krakow.pl.

Logo ŚląskPatronat Honorowy Wicemarszałek Województwa Śląskiego

Ubiegający się o Nagrodę w edycji ogólnopolskiej, będący jednostkami samorządowymi z terenu Województwa Śląskiego, będą dodatkowo ubiegać się o tytuł „Śląskiego Samorządu Równych Szans". Patronat Honorowy nad śląską edycją sprawuje Pani Wicemarszałek Województwa Śląskiego Aleksandra Gajewska. Zasady przyznawania Nagrody w edycji regionalnej Konkursu oraz wszelkie informacje zostaną umieszczone na stronie: http://niepelnosprawni.slaskie.pl.

Wszystkie samorządy – wojewódzkie, powiatowe i gminne zapraszamy do prezentacji swoich działań! Z projektami nagrodzonymi w ubiegłorocznej edycji można zapoznać się tutaj.

Informacje o konkursie ogólnopolskim:

Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego
tel. 12 629 85 14

Kinga Dumnicka
tel. 663-000-035

Agata Szal
tel. 663-883-341

Patroni honorowi

Logo Portal SamorządowyLogo Regioportal.pl

Finansowanie

Logo Dolny Śląsk Bez Barier Zrealizowano przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Logo PO KL

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.