Strona główna Aktualności 9 lutego 2013 roku w Dworku Soplicowo w Busku - Zdroju odbył się X Bal Dobroczynny
9 lutego 2013 roku w Dworku Soplicowo w Busku - Zdroju odbył się X Bal Dobroczynny Drukuj
Opublikował: Piotr Cira, Przekazała do publikacji: Ilona Marzec
środa, 13 lutego 2013

logo   Hasło tegorocznego Balu brzmiało „Im więcej miłości dajesz, tym więcej jej dostajesz” - Lucy  Maud  Montgomery. Sobotnia uroczystość zamykała dorobek poprzedniego roku i jednocześnie dała podwaliny na rok bieżący. Dzięki uczestnikom dotychczasowych dziewięciu Bali oraz dzięki włodarzom powiatu i gmin powiatu buskiego, Stowarzyszenie Razem Dzieciom zorganizowało prawie 500 dzieciom niezapomniane wakacje.

Z wielką radością dzielę się z Państwem tą informacją, iż podczas X Balu Dobroczynnego udało się zebrać prawie 42 tys. zł i suma ta może się powiększyć o dobrowolne wpłaty zadeklarowane w trakcie trwania Balu.

Na wysokości zadania stanęli prowadzący tegoroczną aukcję i zabawę Pani Karolina Kępczyk - Dyrektor Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie oraz Pan Jarosław Bukowski z Agencji A.U.H. „ARTFOK” z Kielc, którzy stworzyli wspaniałą karnawałową atmosferę. Udzieliła się ona również artystom Ukraińskim, którzy zaprezentowali szeroki wachlarz swoich umiejętności, a także czynnie włączyli się do   zabawy.

Tradycyjnie podczas Balu Redaktor Naczelny „Tygodnika Ponidzia” Pan Czesław Chałat wręczył tytuł Osobowości Ponidzia 2012. Otrzymał go Pan Jerzy Wątroba Prezes Zarządu Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach, na drugim miejscu znalazła się Pani Justyna Nurek Przewodnicząca Rady Miejskiej w Busku-Zdroju, a trzecie miejsce przypadło Panu Tadeuszowi Ura Wiceprezesowi Towarzystwa Miłośników Buska.

Mimo tego, że zabawa trwała prawie do białego rana, już następnego dnia, w niedzielę Prezes Zarządu „Uzdrowiska Busko-Zdrój” S.A. Pan Wojciech Legawiec zaprosił naszych gości z Ukrainy do sali koncertowej Sanatorium Marconi, aby mogli zaprezentować swój kunszt artystyczny jeszcze szerszej publiczności. Sala była zapełniona po brzegi, a owacje rozbrzmiewały nawet podczas występów, co
z pewnością było wyrazem wielkiego wzruszenia, a także podziwu dla artystów.

Jeszcze raz pragnę gorąco podziękować wszystkim Ofiarodawcom, uczestnikom Balu i aukcji, wszystkim tym, którzy zasilili naszą akcję dobrowolnymi wpłatami, za okazane serce, za hojność, za pomoc i dzielenie się z drugim człowiekiem. Niech uśmiechy dzieci wracających z niezapomnianych i niepowtarzalnych wakacji, będą dla Państwa, dla nas wszystkich jedynym, ale jakże cennym podziękowaniem.

Niezmiennie wierzę w to, że następne 10 lat przyniesie tyle samo dobrych gestów, słów i działań.

Przewodnicząca Stowarzyszenia
RAZEM DZIECIOM w Busku-Zdroju
Bogusława Majcherczak

Patroni medialni:

ponidzieTVlogologo_radio_kielce_2007_w_9 267204_415379791854299_883777497_a tvp_kielce echo

busko_com

{gallery metadata=0 deftitle="X Bal Dobroczynny" defdescription="foto: Mariusz Musiał"}powiat_buski/aktualnosci/2013/013/{/gallery}

foto: Mariusz Musiał

Poprawiony: czwartek, 14 lutego 2013

Błąd
  • [sigplus] Critical error: Text files are assumed to have UTF-8 character encoding but uses a different encoding.