Strona główna Aktualności Wizyta studentów z zagranicy
Wizyta studentów z zagranicy Drukuj
Opublikował: Mariusz Walęzak, Autor: Edyta Gawor
poniedziałek, 26 września 2011

Od 19 do 23 września 2011 r. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Busku – Zdroju gościł studentki z Gruzji, Turcji i Ukrainy: Nino Bardadze, Ipek Soydan, Alex Voronina.

Studentki przyjechały do Polski na praktyki pod auspicjom międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC. W regionie Świętokrzyskim będą sześć tygodni, gdzie odwiedzą sześć szkół. Pierwszą szkołą w harmonogramie studentek jest buski Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1.

Nino, Ipek i Alex prowadzą nietypowe zajęcia z uczniami z zakresu języka angielskiego. Podczas spotkań opowiadają o krajach, z których pochodzą, o panujących zwyczajach, kulturze, muzyce, religii.

Studentki mieszkają w internacie Zespołu. Mają okazję zwiedzić Busko, zasmakować polskiej kuchni, poznać naszą kulturę i obyczaje. Gościły również w Starostwie Powiatowym w Busku – Zdroju, gdzie spotkały się ze Starostą Buskim – Jerzym Kolarzem, jak również z uczniami Zespołu Szkół Techniczno – Informatycznych w Busku – Zdroju, którzy w tym samym czasie odbierali od Starosty Buskiego podziękowania za czynny udział w organizacji Festiwalu Zdrowia.

Galeria fotografii - Mariusz Musiał

Poprawiony: wtorek, 27 września 2011