Strona główna Aktualności 5 Runda Małej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej
5 Runda Małej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski. Przekazała do publikacji: Ilona Marzec. Autor: Anna Rusak.
wtorek, 31 października 2017

zajawkaPonad 120 pływaków z województwa świętokrzyskiego gościła Pływalnia Miejska im. Stefana Komendy w Busku - Zdroju podczas 5 Rundy Małej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej, która odbyła się 22 października br.

Zawody, objęte patronatem honorowym Starosty Buskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Busko - Zdrój, organizowane były przez Świętokrzyski Okręgowy Związek Pływacki oraz Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy UNIA Busko - Zdrój. Przedostatnie zawody pływackie 10 i 11-latków w tym sezonie były szansą na pobicie swoich rekordów życiowych, aby w końcowej klasyfikacji XVI edycji Ligi uplasować się na odpowiednio wysokiej pozycji.  Walczyli o to, oprócz zawodników z 10 klubów zrzeszonych w Świętokrzyskim Okręgowym Związku Pływackim, podopieczni trenerów Norberta Nowaka, Michała Majewskiego i Adriana Szumilasa: Alicja Fortuna, Weronika Kuc, Amelia Kwiatkowska, Wiktor Fortuna, Dominik Majko, Bartosz Gluzicki, Franek Gawlik, Michalina Kuc, Mieszko Papier, Miłosz Wiek, Mikołaj Przodo, Igor Litwiński i Tomasz Bębenek.

Płynący dystans 200 m stylem klasycznym Bartosz Gluzicki zdobył 2 miejsce. W tej samej konkurencji czwarty był Mieszko Papier, któremu zabrakło 0,02 s. do podium.

Alicja Fortuna (zawodniczka 9-letnia, która we wcześniejszych zawodach osiągnęła minimum czasowe, które pozwoliło jej na start ze starszymi kolegami) zdobyła 4 miejsce na dystansie 50 m stylem grzbietowym oraz 6 miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym.

Amelia Kwiatkowska była 4 na 50 m stylem klasycznym.

W sztafetach 4 x 50m stylem dowolnym MUKS UNIA zdobywała miejsca zaraz koło podium.

Skład: Tomasz Bębenek, Miłosz Wiek, Wiktor Fortuna, Mieszko Papier, na dystansie wywalczył wysokie 4 miejsce.

Dziewczęta walczące w składzie: Amelia Kwiatkowska, Alicja Fortuna, Weronika Kuc, Michalina Kuc były 5. 6 miejsce zdobył 2 zespół sztafetowy chłopców: Dominik Majko, Mikołaj Przodo, Igor Litwiński i Bartosz Guzicki.

Buscy pływacy nie zwalniają tempa, już teraz najstarsi zawodnicy przygotowują się do 5 Rudny Dużej Świętokrzyskiej Ligi Pływackiej, o wynikach której poinformujemy wkrótce.

MUKS UNIA prowadzi nabór do trzech sekcji pływackich. Wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do drużyny buskich pływaków zapraszamy na Pływalnię Miejską przy BOSiR, od poniedziałku do piątku, w godz. 15.30 - 17.30 oraz do odwiedzenia strony unia.busko.pl .

MUKS UNIA jest częściowo dotowany przez gminę Busko - Zdrój. Sponsorem buskich pływaków jest Dolina Nidy. Wszystkie aktualności klubu dostępne na fb: www.facebook.com/uniabusko

Foto: http://www.unia.busko.pl/galeria/150-5-runda-mala-liga-busko-zdroj-2017