Strona główna Aktualności Projekt „Akademia biznesu – II edycja”
Projekt „Akademia biznesu – II edycja” Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski. Przekazała do publikacji: Marta Roter.
piątek, 15 września 2017

sir_logoStowarzyszenie Integracja i Rozwój zaprasza do udziału w projekcie „Akademia biznesu – II edycja”, którego jednym z celów jest wsparcie finansowe i merytoryczne osób bezrobotnych z terenu części gmin Powiatu  Buskiego w założeniu własnej działalności gospodarczej.

Projekt „Akademia biznesu – II edycja”jest skierowany do osób powyżej 30 r.ż., pozostających bez pracy, zamieszkałych na obszarach wiejskich położonych na terenie Ośrodka Stowarzyszenia Integracji województwa świętokrzyskiego, tj. na terenie gmin: Szydłów, Osiek, Oleśnica, Wąchock, Mirzec, Secemin, Radków, Moskorzew, Kluczewsko, Wodzisław,Słupia, Oksa, Nagłowice, Małogoszcz, Imielno,Oleśnica, Wiślica, Tuczępy, Stopnica, Solec-Zdrój, Pacanów, Nowy Korczyn, Gnojno, Stąporków,Smyków, Słupia Konecka, Ruda Maleniecka, Radoszyce, Gowarczów,Fałków, Złota, Michałów, Działoszyce, Wilczyce, Samborzec, Obrazów, Łoniów, Koprzywnica, Klimontów, Dwikozy,Raków, Pierzchnica, Mniów, Łopuszno, Łagów, Bodzentyn, Bliżyn, Skalbmierz, Opatowiec, Kazimierza Wielka, Czarnocin, Bejsce, Kunów, Waśniów, Ćmielów, Bodzechów, Bałtów,Wojciechowice, Iwaniska, Tarłów, Sadowie, Opatów, Lipnik, Baćkowice, które znajdują się w szczególnej sytuacji na rynku pracy i należą do jednej z poniższych grup:

• Kobiety,
  • Osoby z maksymalnie średnim wykształceniem,
  • Osoby długotrwałe bezrobotne,
  • Osoby powyżej 50 roku życia,
  • Osoby niepełnosprawne,
  • Osoby będące na KRUS,  zarejestrowane w urzędzie pracy, jako osoby bezrobotne.

W przypadku osób zarejestrowanych jako bezrobotne udział w projekcie mogą wziąć wyłącznie osoby, dla których określono pierwszy lub drugi profil pomocy.

W ramach projektu zapewniamy zakwalifikowanym Uczestnikom m. in.:
• bezpłatne szkolenie z zakresu zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej,
• bezpłatne indywidualne doradztwo z zakresu  sporządzania biznes planu, rejestracji i prowadzenia firmy,
• możliwość uzyskania bezzwrotnej dotacji (w wysokości do 24.000.00 zł),
• możliwość uzyskania wsparcia pomostowego przez okres 12 miesięcy prowadzenia działalności gospodarczej w formie środków pieniężnych w wysokości 13 200,00 zł oraz wsparcie doradcze wspierające rozwój firmy.

Osoby do kontaktu w sprawach projektu:

Kamila Żuława,tel.41 361 04 92 w.21; e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Anna Warowiec,tel.41 361 04 92 w.23 e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Izabela Kieras,tel.41 361 04 92 w. 22;e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Szczegółowych informacji na temat zasad uczestnictwa w projekcie udziela:

Biuro projektu ”Akademia biznesu –II edycja”:
Stowarzyszenie Integracja i Rozwój
ul. Warszawska 27/1, 25- 518 Kielce