Strona główna Aktualności Będą nowe samochody z dofinansowaniem PFRON dla jednostek
Będą nowe samochody z dofinansowaniem PFRON dla jednostek Drukuj
czwartek, 07 września 2017

herbW dniu 22 sierpnia 2017 roku podpisane zostały dwie umowy pomiędzy Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych a Powiatem Buskim o dofinansowanie projektów w ramach ,,Programu wyrównywania różnic między regionami III” w obszarach D i G.

W ramach umowy Nr WRR/000164/13/D opiewającej na łączną kwotę 152 757 zł przedmiotem dofinansowania jest :

w ramach obszaru D:

- zakup mikrobusu do przewozu osób niepełnosprawnych dla Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Broninie,

- zakup mikrobusu 9-cio osobowego przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych na wózkach dla Domu Pomocy Społecznej w Zborowie,

w ramach obszaru G:

- dofinansowane zostanie utworzenie nowego miejsca pracy dla osoby niepełnosprawnej.

Ponadto w ramach umowy Nr WRR/000165/13/D opiewającej na kwotę 81 200 zł przedmiotem dofinansowania w ramach obszaru D jest zakup mikrobusu 9-cio osobowego przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych dla Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piasku Wielkim.

Jerzy Kolarz

Starosta Buski