herb
herb
herb
herb
Strona główna Aktualności Sukces buskich żabkarzy podczas letnich Mistrzostw Okręgu Świętokrzyskiego w pływaniu
Sukces buskich żabkarzy podczas letnich Mistrzostw Okręgu Świętokrzyskiego w pływaniu Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski. Przekazała do publikacji: Ilona Marzec.
piątek, 30 czerwca 2017

zajawka7 medali podczas Mistrzostw Okręgu Świętokrzyskiego zdobyli dwaj najlepsi żabkarze MUKS UNIA - Norbert Jaworski i Jan Lis.

Zawody odbyły się w dniach 10 - 11 czerwca 2017 r. na 50 metrowej olimpijskiej pływalni Rawszczyzna w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wzięło w nich udział 160 zawodników z 10 klubów pływackich ze Staszowa, Buska - Zdroju, Ostrowca Świętokrzyskiego, Połańca, Radomia, Kielc, Starachowic i Końskich.

Busko - Zdrój reprezentowała drużyna MUKS UNIA w składzie: Aleksandra Adamczyk, Maria Rusak, Wiktoria Szumilas, Milena Glińska, Norbert Jaworski, Oliwier Stecki, Hubert Tomczyk, Jan Lis oraz Maciej Służalski wraz z trenerami Adrianem Szumilasem oraz Michałem Majewskim.

W kategorii Open Norbert Jaworski zdobył złoty medal za dystans 50 m stylem klasycznym oraz trzy srebrne medale za dystanse 400 m stylem zmiennym, 200 m stylem klasycznym oraz 100 m stylem klasycznym.

Jan Lis trzy razy stanął na podium, pomimo przebytej kontuzji wywalczył srebro za dystans 50 m stylem klasycznym oraz dwa brązowe medale za dystanse 100 i 200 m stylem klasycznym.

• 6 miejsce za dystans 200 m stylem zmiennym

Sztafeta 4 x 100 m stylem zmiennym w składzie Hubert Tomczyk, Jan Lis, Norbert Jaworski i Oliwier Stecki w kategorii Open zdobyła 6 miejsce.

Wszystkie te wyniki pozwoliły uplasować MUKS UNIĘ na 4 miejscu w statystyce medalowej Mistrzostw.

Zawody te były ostatnimi pod flagą UNII Busko - Zdrój  dla  jednego z najlepszych zawodników w historii buskiego pływania - Norberta Jaworskiego, który po ukończeniu Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim swoją dalszą sportową drogę planuje kontynuować w Lublinie.

"Wielkie brawa za ponad 10 lat wspólnej pracy oraz godne reprezentowanie klubu dla niezwykłego zawodnika, kilkanaście finałów Mistrzostw Polski, kilkadziesiąt medali Mistrzostw Okręgu Świętokrzyskiego, stosy dyplomów za zdobyte podia - jesteś przykładem dla całej ekipy buskich pływaków, dziękujemy za zaangażowanie, pasję i ciężką pracę" - w imieniu całego klubu, wszystkich zawodników, trenerów oraz Zarządu, słowa uznania dla Norberta przekazali prezes Wojciech Papier oraz wieloletni trener Adrian Szumilas.

Uczestnictwo zawodników MUKS UNIA w Busku - Zdroju w Letnich Mistrzostwach Okręgu Świętokrzyskiego, jako zadanie publiczne, było współfinansowane ze środków Powiatu Buskiego.

Sponsorem buskich pływaków jest Dolina Nidy.

Autor: Anna Rusak

Zdjęcia: MUKS UNIA Busko-Zdrój