Strona główna Aktualności Nagroda Starosty Buskiego w dziedzinie kultury fizycznej dla ucznia Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Broninie
Nagroda Starosty Buskiego w dziedzinie kultury fizycznej dla ucznia Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Broninie Drukuj
środa, 31 maja 2017

ZajawkaW dniu 25 maja 2017 roku podczas sesji Rady Powiatu w Busku – Zdroju Szczepan Witek otrzymał Nagrodę Starosty Buskiego w dziedzinie kultury fizycznej.

Szczepan jest uczniem III klasy Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Broninie, a zarazem zdolnym sportowcem osiągającym imponujące sukcesy na arenie wojewódzkiej, krajowej i międzynarodowej. Ten utalentowany Zawodnik zdobył dotychczas:

1. Brązowy medal olimpijski dla reprezentacji Polski w łyżwiarstwie szybkim na dystansie 333 merów podczas Światowych Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Austrii w dniach 18 – 24 marca 2017 r.
  2. Złoty medal w łyżwiarstwie szybkim na dystansie 222 metrów i srebrny medal na dystansie 111 metrów podczas Pre–Igrzysk w Austrii w dniach 10 – 15 stycznia 2016 r.
  3. Złoty medal w łyżwiarstwie szybkim na dystansie 333 metrów oraz dwa srebrne medale na dystansie 222 metrów i 500 metrów podczas Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Białymstoku w dniach 17 – 20 marca 2016 r.
  4. Złoty medal w łyżwiarstwie szybkim na dystansie 222 metrów i srebrny medal na dystansie 111 metrów podczas Świętokrzyskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Skarżysku – Kamiennej w dniu 25 stycznia 2017 r.
  5. Srebrny medal podczas Świętokrzyskiego Turnieju Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych w Busku – Zdroju w dniu 13 maja 2016 r.
  6. Dwa srebrne medale w pływaniu systemem klasycznym i grzbietowym na dystansie 25 metrów podczas Świętokrzyskiego Mitingu Pływackiego Olimpiad Specjalnych w Busku – Zdroju w dniu 16 października 2015 r.
  7. Srebrny medal podczas Świętokrzyskiego Turnieju Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych w Opatowie w dniu 20 listopada 2015 r.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Foto: Piotr Woźniak