herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
herb
Strona główna Aktualności I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Busku – Zdroju - „Szkoła wielu możliwości”
I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Busku – Zdroju - „Szkoła wielu możliwości” Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski. Przekazała do publikacji: Ilona Marzec. Autor: Renata Krzemień.   
piątek, 26 maja 2017
 

ZajawkaI Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Busku – Zdroju to szkoła znana w środowisku jako placówka oferująca usługi edukacyjne na wysokim poziomie.

Niezmiennie od 7 lat I LO plasuje się w pierwszej dziesiątce najlepszych liceów w Województwie Świętokrzyskim. Szkoła poszczycić się może bogatą bazą dydaktyczną, między innymi nowoczesnym obiektem sportowym obejmującym pełnowymiarową halę sportową, kompleks boisk zewnętrznych wraz z bieżnią lekkoatletyczną i siłownią plenerową. Zajęcia lekcyjne odbywają się w pracowniach wyposażonych w sprzęt multimedialny i inne atrakcyjne pomoce dydaktyczne. Do dyspozycji uczniów pozostają trzy pracownie informatyczne oraz zmodernizowana pracownia językowa. Mocnym atutem Szkoły są bogate zasoby biblioteczne, które umożliwiają młodzieży nie tylko przygotowanie się do zajęć lekcyjnych, konkursów i olimpiad, ale również rozwijania indywidualnych zainteresowań. Uczniowie rozpoczynający naukę w I Liceum mogą wybierać z szerokiej oferty językowej. Atrakcyjność Szkoły podnosi nauczanie języków obcych w zespołach międzyklasowych stosownie do poziomu znajomości języka. O wyborze języka decyduje młodzież samodzielnie wybierając spośród: języka angielskiego, języka niemieckiego, języka włoskiego, języka francuskiego, języka rosyjskiego i języka łacińskiego.

W roku szkolnym 2017/2018 szkoła oferuje naukę w klasach o następujących profilach:

  • humanistycznym: przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym - język polski, historia, wiedza o społeczeństwie;
  • biologiczno – chemicznym: przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym - biologia, chemia, fizyka;
  • matematyczno – fizycznym: przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym - matematyka, fizyka, informatyka;
  • matematyczno - informatycznym: przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym - matematyka, informatyka, fizyka;
  • matematyczno – geograficznym: przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym - matematyka, geografia, wiedza o społeczeństwie;
  • lingwistycznym: przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym - języki obce , historia.

Celem, który ukierunkowuje działania nauczycieli I Liceum jest umożliwienie każdemu uczniowi rozwoju talentów, kształtowanie ich osobowości i przygotowanie do dalszej nauki. Ujednoliceniu tych oddziaływań służy funkcjonujący w Szkole od kilku lat Szkolny Program Pracy z Uczniem Zdolnym. Licealiści mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania uczestnicząc w szeregu zajęć dodatkowych: Szkolnym Teatrze Hades, przedmiotowych kołach zainteresowań, zajęciach sportowych i tanecznych, szkolnym chórze „Gaude-te”, szkolnym wolontariacie. Zainteresowania humanistyczne, matematyczno-przyrodnicze oraz lingwistyczne uczniowie rozwijają przygotowując się do licznych olimpiad przedmiotowych i konkursów. Systematycznie biorą udział w: Olimpiadzie Filozoficznej, Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego, Olimpiadzie Historycznej „Losy żołnierza i dzieje Oręża Polskiego...” , Olimpiadzie Historycznej, Olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, Olimpiadzie o Prawach Człowieka, Olimpiadzie Biologicznej, Olimpiadzie Przedsiębiorczości, Olimpiadzie Języka Francuskiego, Olimpiadzie Języka Rosyjskiego, Olimpiadzie Języka Łacińskiego, Olimpiadzie Teologii Katolickiej.

Corocznie młodzież bierze również udział i osiąga sukcesy w Świętokrzyskim Matematycznym Maratonie Maturalnym, Międzynarodowym konkursie „Kangur Matematyczny”, Ogólnopolskiej Olimpiadzie o Diamentowy Indeks, Ogólnopolski Konkurs „ Internetowa przygoda z matematyką” oraz Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej.

I Liceum od kilkunastu lat współpracuje z Akademią Górniczo - Hutniczą w Krakowie, Politechniką Świętokrzyską oraz Uniwersytetem Jana Kochanowskiego i Wyższą Szkołą Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach.

Zapraszamy

 

Autor: Renata Krzemień

Foto: Tadeusz Sempioł oraz archiwum Szkoły