Strona główna Aktualności XIV Bal Dobroczynny za nami
XIV Bal Dobroczynny za nami Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski. Przekazała do publikacji: Ilona Marzec. Zdjęcia: Tadeusz Sempioł.
wtorek, 28 lutego 2017

ZajawkaW minioną sobotę 25 lutego w restauracji Hotelu Bristol Art&Medical SPA w Busku-Zdroju odbył się XIV Bal Dobroczynny zorganizowany przez Stowarzyszenie „Razem Dzieciom". Temat Balu brzmiał: "W Krainie Czarów". Motto, które nam przyświecało w tym roku, to słowa Świętego Jana Pawła II "Bogatym nie jest ten, kto posiada, ale ten, kto rozdaje, kto zdolny jest dawać."

Bal prowadzili Karolina Kępczyk i Jarosław Bukowski. Gości Balu witały dzieci z Publicznego Przedszkola Nr 3 w Busku-Zdroju na os. Sikorskiego - Bartosz i Amelia, jak na Bal przystało król i królowa, wręczając Gościom różę i prezent ufundowany przez Hutę Szkła Tadeusza Wrześniaka. Po krótkim oficjalnym przywitaniu we foyer Hotelu, Goście zostali zaproszeni do stolików. Bal rozpoczął się Walcem Wiedeńskim, a na uczestników czekało wiele atrakcji w trakcie Balu. Był taniec Szeherezady, taniec turecki, wspólna nauka tańca arabskiego dla Pań. Obok sali balowej przyjmowała licencjonowana wróżka, która przyjechała setki kilometrów, aby w trakcie balu Goście mogli skorzystać z jej rad i pomocy. Jej trafność była niewiarygodna. Między tańcami, do których przygrywał rewelacyjny Zespół Maxi Music, rozstrzygane były konkursy "Jaka to melodia", tematyką były bajki dla dzieci.

Gwoździem programu w trzech odsłonach była aukcja przedmiotów ofiarowanych na Bal i loteria. Łącznie podczas Balu zebrano kwotę 22 tys. 300 zł. Myślę, że ta suma powiększy się o kolejne wpłaty, które wciąż napływają. Zebrana suma zostanie przeznaczona na wsparcie letniego i zimowego wypoczynku dla dzieci z niezamożnych rodzin zamieszkujących powiat buski oraz planowane jest ufundowanie stypendiów dla dzieci szczególnie uzdolnionych artystycznie i sportowo z powiatu buskiego.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom Balu za wsparcie, a także wszystkim Darczyńcom, szczególnie dziękujemy Darczyńcom lokalnym, firmom i osobom prywatnym.

Podziękowanie dla Darczyńców XIV Balu Dobroczynnego:

Na nasz apel o "dar serca" odpowiedziało wielu polityków, ludzi kultury, sztuki, sportu oraz wiele firm. Odpowiedział Prezydent RP Andrzej Duda oraz Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda, przedstawiciele Sejmu RP, Rządu RP z Panią Premier Beatą Szydło na czele, prezydenci miast, rektorzy uczelni, biskup kielecki i wiele innych osób, których już możemy nazwać przyjaciółmi naszego Balu. Szczególne podziękowanie kierujemy do Darczyńców - mieszkańców naszej Małej Ojczyzny, a są nimi:

1. Waldemar Sikora Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój
    2. Adam Pałys Wójt Gminy Solec-Zdrój
    3. Mieczysław Sas Radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Zakład Metalowo – Kotlarski „SAS” w Busku-Zdroju
    4. Michał Imosa Galeria "Imosowa pecyna" Nowy Folwark
    5. Adam Jarubas Marszałek Województwa Świętokrzyskiego
    6. Agata Wojtyszek Wojewoda Świętokrzyski
    7. Czesław Siekierski Poseł do Parlamentu Europejskiego
    8. Stanisław Wcisło Balice
    9. Tamara Maj Artysta plastyk Busko-Zdrój
    10. Bogdan Ptak Galeria Sztuki "Zielona"w Busku-Zdroju
    11. Stanisław Przodo Artysta plastyk Busko-Zdrój
    12. Anna i Jerzy Kolarzowie
    13. Jerzy Pamuła Dyrektor Naczelny Sanatorium „Włókniarz” w Busku-Zdroju
    14. Artur Grzesiak Klub Sportowy BODYMANIAK w Busku-Zdroju
    15. Zdzisław Dudek Prezes Sanatorium Uzdrowiskowego „Nida-Zdrój” w Busku-Z.
    16. Wojciech Legawiec Prezes Zarządu "Uzdrowisko Busko-Zdrój" S.A.
    17. ks. dr Stanisław Słowik Dyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej
    18. Tomasz Podesek "Armed" Hurtownia Sprzętu Medycznego w Busku-Zdroju
    19. Anna Karwat Dyrektor Banku Spółdzielczego w Busku-Zdroju
    20. Marek Paprocki Prezes Zarządu KORONA S.A.
    21. Maryla Wierzbowska Malarka
    22. Helena Bebel Dyrektor DPS w Zborowie
    23. Stanisław Kozioł Dyrektor DPS w Gnojnie
    24. Barbara Poros Willa PoRosie
    25. Jadwiga i Jerzy Stodolni Ośrodek Leczniczy Natura w Busku-Zdroju
    26. Dorota Sagan Dormed Medical SPA w Busku-Zdroju
    27. Tadeusz Woźniak Radny Rady Miejskiej w Busku-Zdroju
    28. Tadeusz Ura Hotel "Pod Świerkiem" w Busku-Zdroju
    29. Maria Kamińska Drogeria w Busku-Zdroju
    30. Małgorzata i Tadeusz Sempioł
    31. Bożena Korczak Właściciel Sanatorium Słowacki Hotel Medical SPA w Busku-Z.
    32. Tadeusz Wrześniak Właściciel Huta Szkła Gospodarczego
    33. Ryszard Piwowarczyk
    34. Grzegorz Gałuszka Radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Dyrektor Uzdrowiskowego Szpitala Kompleksowej Rehabilitacji „Krystyna" w Busku-Z.
    35. Alojzy Kubiak Prezes Zarządu Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne „Sulphur Zdrój Exim”
    36. Kazimierz Krzemiński Hurtownia S.J. „KIM” w Busku-Zdroju
    37. Natalia Polniak i Maciej Kawa
    38. Paweł Piątek Kazimierska Agencja Drukarska