Strona główna Aktualności Zakończenie ferii w PMOS - Turniej o Puchar Starosty Buskiego
Zakończenie ferii w PMOS - Turniej o Puchar Starosty Buskiego Drukuj
Opublikował: Piotr Cira. Przekazała do publikacji: Ilona Marzec. Autor: Grzegorz Wojciechowski. Zdjęcia: Piotr Kowalczyk.
czwartek, 16 lutego 2017

Zajawka   Na zakończenie ferii zimowych Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Busku - Zdroju zaprosił młodych zawodników piłki nożnej, którzy swoją przygodę z piłką nożną rozpoczęli kilka lat wcześniej, a teraz starają się ją kontynuować, do udziału w Turnieju o Puchar Starosty Buskiego.

W dniu 10.02.2017 r. do rozgrywek zgłosiły się 4 zespoły chłopców (z rocznika 2003 i młodsi) z:  Buska - Zdroju, Kazimierzy Wielkiej, ze Staszowa i ze Stopnicy.

Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym” 2x10 minut. W duchu sportowej rywalizacji odbyło się łącznie 6 spotkań. Młodzi zawodnicy podeszli do turnieju z ogromnym zaangażowaniem, starając się wypaść jak najlepiej. Rywalizacja była bardzo zacięta, a o końcowym sukcesie zawodników z Buska zdecydował korzystniejszy bilans bramek.

Wyniki meczów:
Staszów - Stopnica  1:0
Busko - Kazimierza 3:3
Staszów - Kazimierza 0:0
Busko - Stopnica 4:1
Stopnica - Kazimierza 0:1
Staszów - Busko 0:0

Po emocjonujących rozgrywkach drużyny uplasowały się następująco:

I miejsce - zespół z Buska- Zdroju

II miejsce - zespół  z Kazimierzy Wielkiej

III miejsce - zespół ze Staszowa

IV miejsce - zespół ze Stopnicy

Na zakończenie Turnieju drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy. Nie zapomniano także o indywidualnych wyróżnieniach:

najlepszy zawodnik - Patryk Koziński z Kazimierzy Wielkiej,

najlepszy bramkarz - Fryderyk Sadłocha ze Staszowa,

najlepszy strzelec - Aleksander Szumilas i Franciszek Jabłoński z Buska - Zdroju.

Organizatorzy gratulują i dziękują wszystkim uczestnikom

Poprawiony: piątek, 17 lutego 2017