herb
herb
herb
herb
Strona główna Aktualności Sukces buskich pływaków podczas Zimowych Mistrzostw MKP BOBRY DĘBICA
Sukces buskich pływaków podczas Zimowych Mistrzostw MKP BOBRY DĘBICA Drukuj
Opublikował: Mateusz Olszewski. Przekazała do publikacji: Ilona Marzec. Autor: Ania Rusak foto: MUKS UNIA BUSKO-ZDRÓJ.
wtorek, 07 lutego 2017

Zajawka8 medali i 11 miejsce w klasyfikacji generalnej zdobyli zawodnicy MUKS UNIA Busko – Zdrój podczas Zimowych Mistrzostw MKP BOBRY DĘBICA, które odbyły się w dniach 3 – 4 lutego br. na Pływalni MOSIR w Dębicy.

W zawodach uczestniczyło 371 zawodników z 34 klubów z Polski i Słowacji. MUKS UNIA reprezentowali: Aleksandra Adamczyk, Maria Rusak, Norbert Jaworski, Jan Lis, Mieszko Papier i Oliwier Stecki.

Swoją niebywałą formę potwierdził Jan Lis, który zdobył 3 złote medale w swoim „klasyku” w kategorii wiekowej 12 – 13 lat (za dystanse 50, 100 i 200m) oraz brązowy medal w dystansie 50m stylem motylkowym.

Norbert Jaworski w dystansie 200m stylem klasycznym był bezkonkurencyjny
i w kategorii wiekowej 16 lat i starsi swój złoty medal zdobył zaraz po Janku.
W dystansie 100m stylem klasycznym był 4.

Najmłodszy z zawodników reprezentujących miasto, Mieszko Papier (kategoria wiekowa 10 – 11 lat) nie pierwszy raz okazał się wielkim odkryciem buskiej drużyny pływackiej. W stylu grzbietowym zdobył dwa medale: złoty za dystans 200m i srebrny za dystans 100m. W długiej konkurencji 400 m stylem dowolnym zdobył srebro.

Wszystkie te wyniki to efekt ogromnego talentu, ambicji i ciężkiej pracy zawodników. MUKS UNIA prowadzi nabór do czterech sekcji pływackich. Wszystkich, którzy  chcieliby dołączyć do drużyny buskich pływaków zapraszamy na Pływalnię Miejską przy BOSiR od poniedziałku do piątku w godz. 15:30 - 17:30.

Autor: Ania Rusak foto: MUKS UNIA BUSKO-ZDRÓJ